6.kolo III. ligy

FK Vajnory – PŠC Pezinok   1:3  (0:2)

góly: 61.Kunzo – 7.Kratochvíl, 43.Hronec, 53.Wurst

zostava: Vöröš – Miženko (63.Zeman), Mikulec, Kunzo, Mi.Sokol – Bľanda (81.Kula), Kozár, M.Rischer (73.Fekete), Porubčanský – Zemeš (46.Vulin) – Jakubec

Už bez trénera Karla Stromšíka, ktorý dostal ponuku z prvoligovej Serede, sme išli do zápasu 6.kola.  Po výhre v Ivanke pri Dunaji týždeň predtým sme chceli získať nejaký ten bodík aj s Pezinkom, ktorý sa drží v hornej časti tabuľky. Kostra zostavy sa nám v posledných kolách ustálila, čo určite nášmu výkonu pomáha. Oba tímy vysoko napádali, prvý polčas bol fyzicky veľmi náročný. V našej zostave navyše nastúpili so zdravotnými problémami obaja krajní obrancovia. Úvodný gól sme dostali veľmi zbytočne po rohovom kope, keď sme nepokryli hráča na zadnej žrdi. Aj druhý sme súperovi ponúkli. Vlastnú štandardku na poliacej čiare sme zahrali tak nešťastne, že z toho bol brejk a nepríjemný gól do šatne. Do ofsajdovej pasce sa hostia nechytili ani v 53.minúte, od ktorej viedli 3:0. Boli pohyblivejší a dynamickejší, napriek tomu sme vzdorovali. Veľký impulz prišiel po hodine hry. Paľo Miženko ako faulovaný hráč síce penaltu nedal, ale loptu dorazil do siete Rado Kunzo. O 3 minúty na to sme kopali penaltu znovu. Dávid „Dzivočák“ Jakubec mal privysoké sebavedomie. Nedal. Škoda, pretože Pezinčania by bolo pod oveľa väčším tlakom. Do konca zápasu sa už diali skôr dostihy, hra sa cez otvorený stred prelievala zo strany na stranu, gól už ale vďaka brankárom a dobre blokujúcim hosťom nepadol. Padať na duchu zase nemôžeme my, sezóna sa rozbieha a Vajnoráci sa budú zlepšovať. Držte im palce.