Prvý raz v histórii FK Vajnory prihlásil do súťaží BFZ až 3 tímy v kategórií prípraviek. Vďaka rastúcemu počtu našich malých futbalistov sme mohli vytvoriť až tri skupiny, čo znamená veľký posun po všetkých stránkach. Zažili to aj naši traja tréneri, ktorí ponúkajú svoj pohľad na jesennú časť sezóny.

U11

Ako nový tréner som v septembri prebral mužstvo, ktoré je plné pozitívnej energie, ktorú v tréningoch a aj v zápasoch častokrát prenáša aj na mňa. Chalani sa dokázali vyhecovať  aj napriek tomu, že sa mužstvu mnohokrát výsledkovo nedarilo. Veľa vecí bolo aj pre mňa nových, lebo túto kategóriu som predtým nemal možnosť trénovať ako celok.  Takže sa snažím vyhľadávať stále nové moderné metódy aby mužstvo napredovalo a chalani sa rozvíjali tou správnou cestou. Aj tento rok je naša hra založená v prvom rade na rovoji jednotlivca ako aj celého družstva a tu idú výsledky bokom. Učíme chalanov aby si zamilovali túto hru, lebo iba v takom prípade ostanú pri tomto športe čo najdlšie, niektorí až do dospelosti. Vynikajúce základy k tomu položil ich predchádzajúci tréner Richard Fekete. Na jeseň sme odohrali 10 zápasov, v ktorých sme síce inkasovali najviac gólov zo všetkých mužstiev, ale je to zapríčinené najmä tým, že tlačíme na chalanov aby vyriešili každú hernú situáciu futbalovo, no a tým sa robia aj chyby. A práve na tých chybách sa učíme. Krásne to bolo vidieť v poslednom zápase, kde sme skórovali niekoľko gólov po krásnych akciách, ktoré začínali od brankára. Teraz nás čaká zimná liga na Pántoch a presun z ihriska do telocvične, na čo sa osobne teším.

tréner Radoslav Kováč

U10

Začali sme trénovať na prelome augusta a septembra, odvtedy prešli 2 mesiace, ale chlapci z môjho pohľadu spravili zjavný pokrok. Predsa len na začiatku to boli ich prvé skutočné zápasy, prvé oťukávanie sa so skutočným futbalom. A teraz môžem povedať, že chlapci sa už za tých 10 zápasov sa naučili hrať na svojich postoch, rozoznávajú kedy sú postavení do obrany, kedy do zálohy a kedy do útoku. Vyformovali sa dvaja brankári, ktorí chodia aj na brankárske tréningy, čo by im malo dosť pomôcť vo futbalovom raste a v zápasoch nám mnohokrát veľmi pomohli svojimi zákrokmi. Koncom novembra sa presunieme do telocvične, kde ale ešte musíme zapracovať  na práci s loptou, aby nás počúvala. Chlapci majú radosť, že spravili viditeľný progres, tešia sa z každého streleného gólu, preto v zime musíme stále trénovať,  aby sme ich v jarnej časti strelili ešte viac. Práve to by mala byť pre nich motivácia aby na sebe pracovali a tréningy brali ako príležitosť na pravidelné zlepšovanie sa.

tréner Kamil Bľanda

U9

Úvodný tréning najmladšej prípravky novej sezóny 2018/2019 sme začali už posledný augustový týždeň, kedy aj napriek stále prebiehajúcich prázdninám, sa na prvom zraze hlásil pomerne vysoký počet hráčov, ktorý sa postupne stále zvyšoval.  Káder prešiel ešte tesne pred letom výraznou obmenou, kedy sa k pôvodnej skupine  pripojilo niekoľko chlapcov od trénera Cintavého. Pomaly sa začala formovať kompaktná skupina chlapcov ktorí v drvivej väčšine súťažný zápas nikdy nehrali, ale svojou ochotou zabojovať jeden za druhého a veľkým odhodlaním úplne vynahradili doterajšiu absenciu skúseností. Od konca augusta po záver jesennej časti je badateľný vysoký progres v technických aj taktických zručnostiach hráčov. Chlapci vedia výborne rozlišovať úlohy na svojich postoch a zodpovedne si zastať svoje miesto na ihrisku. V nasledujúcich mesiacoch nás čaká zimná halová liga ktorá dočasne nahradí zápasy na tráve a opäť prinesie pre chlapcov niečo nové. Na záver patrí poďakovanie rodičom za spoluprácu a komunikáciu.

tréner Patrik Mozola