Čo znamená kód v názve? V drese FK Vajnory debutoval v Malackách ďalší mladík. A navyše hneď v prvý deň, ako to bolo možné v seniorskej kategórií. Matej Meško vybehol v 67.minúte zápasu, pričom len deň predtým oslavoval 16.-te narodeniny J . V útoku sa veľmi snažil a dokonca sa dostal do veľkej šance, ktorú mu ale bravúrne zneškodnil brankár.

13.kolo III. ligy

FC Malacky – FK Vajnory    3:1  (1:0)

góly: 35.Miklušičák, 58.Mifkovič, 86.Havlík – 85.Čík

zostava: Vöröš – Porubčanský, Kunzo (58.Depeš), Ma.Sokol, Čík – Bľanda, Zeman, Kováč, Fekete – Debnár (67.Meško), Jakubec

Nielen Maťo, ale ani ďalší dvaja mladíci (Rišo Debnár a Oliver Depeš) nesklamali. Prišli vypomôcť mužom, ktorí sa znovu zbierali veľmi ťažko. Tradične ku koncu jesennej časti hráči ubúdajú (futsal, zranenia, ….). Na Záhorie sme prišli s pozliepanou zostavou. Hrajúci tréner Rado Kunzo aj ľavý obranca Aleš Čík by za normálnych okolností s bolestivými zraneniami ani nenastúpili. V strede poľa zase operovali chalani, ktorí buď do kádra vlastne už ani nepatria, alebo taký Rado Kováč, ktorý po dlhom výpadku trénuje maximálne tak s 11-ročnými prípravkármi ako ich tréner. Napriek tomu sme na náročnom teréne neboli ďaleko od úspechu. Ak by boli Rado a Aleš zdraví, bolo by to aspoň na bod. 1.polčas s minimom šancí priniesol jeden gól domácich a niekoľko náznakov aj od Vajnorákov. V druhom bol vylúčený v 54.minúte domáci stopér, ale kým sme sa preskupili, dostali sme druhý gól. Veľká škoda. Následne sme začali hrať na troch stopérov a Malacky sme zatlačili. Často sa ale prejavovala nezohratosť a veľmi sme si v prehustenom priestore nerozumeli. No a keď už Aleš Čík po rohu pekným oblúčikom znížil, prišiel hneď na to z brejku rozhodujúci klinec. Vzhľadom na okolnosti, skladbu tímu, zranenia, chýbajúce sily, troch dorastencov (jeden ročník 2000 a dvaja dokonca 2002), sme ukázali bojovnosť a kolektívny prejav, čo nás snáď časom posunie z poslednej priečky v tabuľke.