Muži ukončili jeseň ako posledný tím FK Vajnory. Prvú časť ročníka uzavreli výhrou nad Rusovcami, čo nás posunulo na predposledné miesto, na ktorom budeme zimovať.

 

15.kolo III. ligy

FK Vajnory – Rusovce   2:1  (1:1)

góly: 35.Kováč, 57.Porubčanský – 38.Zahustel

zostava: Herko – Miženko (90.+ Meško), Mi.Sokol, Kunzo, Čík (68.Rejžek) – Porubčanský, Zeman, Kozár, Bľanda (90.Debnár) – Kováč (81.Depeš), Jakubec (58.Fekete)

Bol to boj. Nervózny a hlavne po prestávke aj nekvalitný. Ale utrhli sme si tri body a nie sme poslední, čo je pozitívne. Napriek tomu nás čaká náročné obdobie, v ktorom musíme seniorský tím znovu posilniť a poskladať. Hostia sa snažili hrať moderný futbal s vysokým napádaním a vytlačáním obrany takmer až k poliacej čiare. Nemajú ale takú vysokú kvalitu, aby im to aj dokonale fungovalo. V úvode boli síce lepší, tvorivejší, ale šance nemali. Náznaky poriešil znovunájdený Milan Herko. Naši postupne zistili, ako prepasírovať loptu cez ich obrannú líniu a dobrými prihrávkami sa dostávali do brejkov a šancí. Obrovské zahodili Kamil Bľanda a hlavne David Jakubec. Gól prišiel po peknom centri Miša Sokola a hlavičke oddýchnutého Rada Kováča. Lenže hostia veľmi rýchlo vyrovnali. Druhá polovica priniesla najprv náš gól a potom obrovskú nervozitu. Zopár premotivovaných mladíkov z Rusoviec dokázalo zápas tak „vyšpičkovať“, že všetko vyvrcholilo naťahovačkou na tribúne 5 minút pred koncom. Našťastie nepadla ani jedna rana, inak by sme mali ako klub obrovské problémy. Rozháraný záver sme na ihrisku s malými zaváhaniami zvládli. V tabuľke sme preskočili Lozorno a udržali sme kontakt s inými mužstvami nad nami.