Na jar sú muži „na suchu“. Prehrali sme všetkých 11 zápasov. Žiaľ…. Po tom, čo sme na ihrisku druhej Rače ukázali sympatický výkon, nasledovali dva zápasy, v ktorých sme mohli získať body. Prehrali sme však pomerne nešťastne s predposledným Lozornom (doma 3:4) a v Bernolákove, ktoré sa taktiež na jar trápi (0:3). V nedeľu sme mohli proti tretiemu Rohožníku len prekvapiť.

26.kolo III. Ligy   (12.5.)

FK Vajnory – Rohožník    0:1  (0:1)

gól: 36.Pospíšil

zostava: Vöröš – Mi.Sokol, Belobrad, Ma.Sokol, Porubčanský – Bľanda (84.Tymkovych), Škrabák, Zeman, Kozár, Mušinský – Genčúr

No a motyka takmer vystrelila. Chalani sa vypli k veľkému výkonu a všetci prítomní boli po zápase spokojní. Aj keď sme prehrali. Jedno z najlepších mužstiev súťaže sme v druhom polčase v mnohých fázach zatlačili a mali sme dosť góloviek na to, aby sme aj vyhrali. V prvej časti sme ešte takí dôrazní  odvážni a nebezpeční neboli. Často sme sa len bránili. Obrana však vcelku fungovala a vďaka prehustenému stredu s piatimi záložníkmi sme Rohožník do šancí veľmi nepúšťali. Škoda zbytočnej straty pri rozohrávke v 36.minúte, keď sme inkasovali. Po obrátke ale všetci dreli ako vládali. Tri naozaj veľké príležitosti mal Matúš Genčúr. Raz ho obrancovia zastavili a dvakrát netrafil k bližšej žrdi. Strelu Aďa Mušinského zase zblokoval súper, viacero náznakov sme nedotiahli do lepšej pozície, pri štandardkách chýbal lepší pohyb a agresivita. V celkovom súhrne to bol ale najvydarenejší jarný zápas, v ktorom chalani ukázali, že majú dosť kvality aj na tretiu ligu. Zrážajú nás iné veci. Slabá tréningová morálka a úzka lavička. So záchranou to nevyzerá ružovo. Strata na Lozorno je 4-bodová a zostávajú 4 kolá. Ale ktovie. Príďte sa pozrieť…

19.5. Rovinka (17:00 v), 25.5. Malacky (17:00 d), 1.6. Slovan B (17:30 d), 8.6. Rusovce (17:30 v)