Budeme poslední. Tento fakt sa už nezmení. Prehrali sme totiž v sobotu s Malackami a Lozorno vyhralo v Báhoni. Naša strata na predposledného narástla dve kolá pred koncom na 7 bodov, a s tým sa už nedá pohnúť. Príďte sa ale pozrieť na našu rozlúčku so sezónou a pre túto chvíľu aj s treťou ligou. Aspoň kvôli súperovi. V sobotu hostíme najlepší tím súťaže, ktorý má bilanciu 23 5 0 a strelil 104 gólov – Bečko Slovana Bratislava (výkop o 17:30). Záverečné kolo potom odohráme 8.júna v Rusovciach.

28.kolo III. Ligy   (25.5.)

FK Vajnory – Malacky    1:4  (0:1)

gól: 62.Genčúr – 3.Vaniš, 54.Ronec, 74.Hitmar, 90.+ Čeřovský

zostava: Vöröš – Miženko (39.Tymkovych), Fekete, Kunzo, Porubčanský – Mušinský, Ma.Sokol, Rejžek (74.Meško), Bľanda – Genčúr, Jakubec

Tento týždeň som sa zase niečo nové naučil. Tak ako sú v decembri Vianoce, ako sa v apríli často mení počasie, tak je koniec mája obdobím osláv. Všetci niečo oslavujú – narodeniny, krstiny, hento, tamto. Všetko sa odrazu mení na jednu veľkú párty a futbal ide na vedľajšiu koľaj. O rok budeme múdrejší a v tomto období asi preložíme čo sa bude dať. Ale k zápasu…. S tromi hráčmi na lavičke (a to ešte Paľo Miženko avizoval, že musí z rodinných dôvodov striedať v 40.minút) sme znovu v improvizovanej zostave čelili mladému kolektívu zo Záhoria celkom statočne. Nezachytili sme síce úvod, keď sme napriek dlho avizovanému kopu pas za obranu nezachytili a prišiel lob cez Davida Vöröša, ale potom sa hra vyrovnala. Moja šanca po rohu zostala nepremenená. Inak sme strieľali minimálne. Škoda. Úvod druhej polovice bol katastrofálny. Nevedeli sme sa utriasť na ihrisku a v našej hre bol veľký chaos. V podstate je úspech, že sme dostali v tomto úseku len jeden gól. Lenže potom sme znížili po rýchlej kontre a odrazu Malacky znervózneli. Mali sme aj iné možnosti. Šancí bolo dosť na oboch stranách. Naše Aďo Mušinský ani Kamil Bľanda nedali, súper v 74.minúte svoju áno a bolo hotovo. Posledný gól sme dostali úplne na konci, keď sme dohrávali bez Rada Kunza, ktorý nemohol pokračovať s krvácajúcou tržnou ranou na tvári. Žiaľ, 13.jarný zápas sa premenil na 13.prehru.