Po letných prázdninách sa družstvo U13,  trénera Andreja Kulčára, v 1.kole svojho súťažného ročníka v sezóne 2019/2020 predstavilo proti Iskre Petržalka na ich domácom ihrisku v Petržalke 31.8.2019. Tím prešiel viacerími zmenami,  pribudol ročník 2008 a k starším žiakom prešiel ročník 2006. V tomto zložení sa snažili chalani posledné tri augustové týždne zohrať na tréningoch, teda okrem tých ktorí ešte prázdninovali. Na zápas chalani nastúpili síce s odhodlaním, ale vplyvom vysokej teploty ale hlavne tréningovej pauzy cez prázdniny, sa často trápili s nepresnými prihrávkami, keď im lopta vyslovene odskakovala od kopačiek, podobne to však vyzeralo aj u súpera. Konečná remíza a „prinesený bod domov“ však pre štart sezóny nie je zlý.

V 2. kole už  tím U13 privítal na domácom ihrisku, cez pracovný týždeň 4.9.2019, súpera z Tomášova. Chalani k tomu pristúpili zodpovedne a na zraz prišli všetci nominovaní hráči dokonca v predstihu. Avšak takú snahu od nich už veľmi nebolo vidieť na ihrisku. Súper nám v podstate ani poriadne nedovolil dostať sa do útočného pásma a rozvinuť nejakú akciu. Takmer celý zápas sa odohrával pred našou bránou, keď súper neustále skúšal našu obranu a brankára.Súper bol fyzicky a herne na tom lepšie, čo bolo cítiť pri každej ich rozohrávke. Pri súperoch a hre akú predviedli hráči z Tomášova si chalani uvedomia, že bez vzájomnej spolupráce na ihrisku nič nedokážu. Žiadna prehra síce neteší,  ale vo futbale nie je všetko len o výhrach a zápas im určite priniesol viac. 

 

 

 

 

 

 

 

 

V 3 . kole cestovali naše U13-ky do Dúbravky /7.9.2019/. Jesenné počasie s dažďom nebolo nijak príjemné ale zrekonštruovaný štadión v Dúbravke má umelú hraciu plochu, a tak dážď nebol až takým problémom. Naši chalani hrali s obrovským nasadením a vôbec sa nezľakli súpera, ktorý ich vzrastom dosť prevyšoval. Snažili sa dodržiavať pokyny trénera, spolupracovali, boli aktívni, vedeli udržať loptu a peknými prihrávkami sa dostať až k bráne súpera. Napriek tesnej prehre to bol veľmi pekný zápas a chalani môžu byť na seba pyšní za odvedený výkon na ihrisku.