Uplynulý týždeň bol naozaj pestrý v živote FK Vajnory. Už v stredu 18.9.2019 cestovali mladší žiaci U11 na ihrisko súpera do Ružinova, kde odohrali ďalšie súťažné kolo. Hneď vo štvrtok seniorskí tím privítal doma mužstvo so Slovenského Grobu. V sobotu doobeda absolvovali svoje súťažné zapasy prípravky U9, U10 a U11 na ihrisku NMŠK a poobede už vsetci boli hromadne na domácom ihrisku, kde sa konal už 11. ročník Vajnorskej penalty. A aby toho nebolo málo tak v nedeľu 22.9.2019 starší žiaci U15 cestovali do Malinova a nedeľné poobedie zakončili opäť naši seniori na domácom ihrisku proti súperovi z Pezinka.

Andrej Kulčár, tréner U13 (18.9.2019): Ďalší z jesennej série zápasov sme odohrali na ihrisku FC Ružinov. V prvom polčase sme sa prakticky k žiadnej väčšej akcii proti súperovi ani nedostali a museli sme sa permanentne brániť. V druhom polčase bolo cítiť, že naši chlapci stratili strach zo súpera a už ho tak ľahko nepustili do svojho územia a zápas dohrali so cťou.

7.kolo IV. Ligy   (19.9.)

FK Vajnory  – Slovenský Grob    0:5   (0:1)

gól: 3.a 64.Hodek, 69.vl Škrabák, 76.Frič, 90.Chudina

zostava: Brndiar – Miženko, Belobrad, Chorvatovič, Osvald (56.Fekete) – Duchoň (69.Depeš), Zeman, Rafaj (77.Šály), Škrabák, Bagin (73.Meško) – Jakubec (60.Cintavý)

Richard Fekete: Na úvod tohto textu sa ospravedlňujem všetkým podporovateľom a fanúšikom vajnorského futbalu. Nie preto, že sme doma vysoko prehrali (to sa nám stalo už veľa krát), ale preto, akým spôsobom.   Deti v našich mládežníckych tímov sa snažíme formovať tak, aby boli hrdé na to, že hrajú za Vajnory. K tomu nám ale musia pomôcť aj muži…. Ako?

Tým, že aj keď sa im nedarí, tak bojujú jeden za druhého, že si odpúšťajú chyby a sú ochotní za seba  zabojovať…. So Slovenským Grobom sa nám to darilo maximálne hodinu. Po tom na nás doľahlo prekliatie z minulých sezón, keď sme sa po pár inkasovaných góloch rozpadli a niektorí si začali výrazne zľahčovať svoje úlohy na hracej ploche….. Nikto nie je neomylný, každý robí chyby (v zápase ich bolo „milión“), ale zabojovať za spoluhráča, kamaráta, kolegu, je psou povinnosťou každého člena mužstva, ktorý v sebe má rešpekt voči trénerovi, kolektívu, Vajnorom. Keď to tak nebude, diváci a fanúšikovia to vycítia. Dostali sme jasné upozornenie, že aj v IV.lige sú kvalitní súperi (2 góly nám dal bývalý ligový útočník Andrej Hodek). V nedeľu nás čaká doma ďalší náročný protivník (Pezinok – Cajla). Bude to výzva, pretože nám budú chýbať reprezentanti vo futsale, teda aj tréner (majú zraz). O to poctivejšie a zodpovednejšie budú musieť chalani k zápasu pristúpiť. Viesť ich bude Rado Kováč.

Sobota 21.9.2019 prípravky U9, U10 a U11

Stanislav Angelovič, tréner U9: Dnešný zápas ovplyvnil z môjho pohľadu skorší začiatok už o 9.00 nakoľko naše deti ešte neboli v správnom nastavení že sú už na zápase. Je to pochopiteľné keďže to zažili po prvý krát. Takže to že napredujú a učia sa začali ukazovať až v druhom polčase, kedy nastalo výrazné zlepšenie. Výsledok v tejto chvíli nie je dôležitý, ale dôležitejšie je to že aj proti fyzicky zdatnejšiemu súperovi sa nevzdali a snažili sa, bojovali zo všetkých svojich síl.

Radoslav Kováč, tréner U10: Brankár – Max Méry, 1.skup. (Adam Frimer, Alica Vanková, Lukáš Račko, Marko Koniarik, Lukáš Sivý, Filip Nagy), 2.skup. ( Kristián Lásik, Alan Dunda, Jozef Semančín, Jakub Sekera, Werner Marenčík, Jakub Račko). Dnes sme postavili dve vyrovnané 6-tky a pomiešali sme aj rozostavením na postoch, aby hráči spoznávali aj iné pozície a tak sa dostávali do rôznych herných situácií. Zo začiatku bolo vidieť že sa hľadáme, ale rotácia hráčov v tomto veku je veľmi dôležitá. Aj napriek tomu bola hra vyrovnaná a keby sa počítali body za hru 1:1, tak dnes jednoznačne vyhráme. Teší ma, že vieme preniesť do zápasu situácie, ktoré trénuje na tréningu.

Patrik Mozola, tréner U11: Bohužiaľ sa nás zišlo iba 8 vrátane brankára, kedže niektorí zvyšní hráči oznámili deň pred zápasom že budú cez víkend odcestovaní, prípadne ochoreli…. Z U10 sme si tak požičali šikovnú trojičku bratov Račkovcov a Lukáša Sivého. Zápas sa niesol v prevažnej réžii domácich, avšak náš brankár Cyril Obuch niekoľkými výbornými zákrokmi držal svojich spoluhráčov nad vodou. Vo výkonoch našich chlapcov je určite cítiť mierny posun hlavne čo sa týka nasadenia v zápase, verím že tento trend bude s pribúdajucími zápasmi pokračovať.

8.kolo IV. Ligy   (22.9.)

FK Vajnory  – CFK Pezinok-Cajla    3:2   (1:0)

gól: 18. Krasňanský vl., 82. a 90. Zeman – 51.T.Ulrich, 63. Bielik

zostava: Boršovský – Miženko, Belobrad, Chorvatovič, Osvald (70.Meško) – Duchoň , Zeman, Kováč (66. Depeš) , Škrabák, Jakubec (83. Toman) – Matejčík (90.Šály)

Vznikla kulminácia majstrovského zápasu a reprezentačného zrazu futsalistov, čo nám ubralo 6 hráčov zo základu a aj trénera. Keď k tomu pripočítame 2 ďalších zranených, je jasné, že zostava bola zásadne pozmenená.

Prišli nám teda pomôcť Rado Kováč a Juro Toman, ktorí už aktívne nehrávajú. Súper začal hrať aktívne s loptou. Domáci ale umne bránili a nepustili súpera do zásadných šancí. Postupne sa hra vyrovnala. V 18. minúte sme vytvorili tlak na obranu hostí, čo vyvrcholilo chybnou malou domov, do protipohybu hosťujúceho brankára a viedli sme 1:0. Po tomto góle sa hra vyrovnala, ale efektívnejší boli práve hostia, ktorým sa po polčase podarilo otočiť na 1:2.

Po druhom strelenom góle sa snažili domáci o vyrovnanie a vo Vajnorskom mužstve sme zacítili veľké „srdce“. Potiahli všetci ako jeden muž, či starí, či mladí. Behalo sa do posledných minút, čo vyústilo v poslednej desaťminútovke do tlaku. V 82. minúte sa po rohu hlavou presadil vynikajúco hrajúci „Zemák“. Už to vyzeralo na remízu, keď po nákope Riša Chorvatoviča, predĺžil hlavou Matejčík. K lopte sa dostal „starý pán“ Juro Toman a ten do čistej gólovky poslal Lukáša Zemana. Ten ani po druhý krát nezaváhal a v 90. minúte uzavrel skóre zápasu na 3:2. Opäť sa teda potvrdilo pravidlo, že po „Vajnorskej penalte“ sa zápas vyhráva.