Po dvoch prehrách s mužstvami z horných poschodí tabuľky (Jakubov 2:3, Vrakuňa 1:7) sme privítali v krásnom počasí papierovo slabší Limbach. Chceli sme získať tri body, čo sa nám aj podarilo. Oveľa dôležitejšie ale momentálne je, aby bol čo najskôr v poriadku náš brankár Marek Boršovský….

11.kolo IV. Ligy   (13.10.)

FK Vajnory  – Limbach    4:2   (2:0)

gól: 11.Kyjovský, 30.Matejčík, 72.Zeman, 87.Duchoň – 67.Spišiak, 90.+ Diviš

zostava: Boršovský (62.Jakubec) – Duchoň, Belobrad, Chorvatovič, Kyjovský – Genčúr, Zeman, Rafaj (88.Meško), Bagin (80.Rejžek), Bahna (90.Šály) – Matejčík (80.Velička)

Kým ho odviezla sanitka na Kramáre, padli dva góly. Súper sa snažil, ale nejaké veľké šance nemal. Vajnoráci sa rozbiehali postupne. Po čase sme sa zišli v silnejšom zložení (nemuseli nastúpiť 40-tnici) a aj keď nám to chvíľu trvalo, postupne sme ukázali naše možnosti. Góly v prvom polčase dali Matúšovia („Kyjo“ a „Pysky“). Po hodine prišlo k veľkej nepríjemnosti, keď sa v plnom behu hrôzostrašne zrazil Marek s útočníkom hostí. Náš brankár v snahe zastaviť nájazd išiel protihráčovi pod nohy tak nešťastne, že ho fauloval a zároveň dostal zásah kolenom do hlavy. Zápas sa na niekoľko minút prerušil. Otrasený Marek nemohol pokračovať (súperov hráč áno a veríme, že je ok). Do brány sme nasadili „Dzivočáka“ (David Jakubec), ktorý hneď čelil pokutovému kopu našťastie namierenému do žrde, ale na dorážku už nestihol zareagovať. Vzápätí sme rýchlo odpovedali vďaka bombardérovi Lukášovi Zemanovi, takže sme si tentoraz klasické vajnorskú zápletku (to jest drámu v závere) odpustili. Mimochodom „Luky“ dal už 8.gól v sezóne a je tretí najlepší strelec ligy. Záver sme si už dobrou kontrolou lopty ustrážili. O týždeň máme pauzu (Dúbravka odstúpila), ale o dva privítame v derby Svätý Jur, tak sa príďte pozrieť (v nedeľu 27.10., výkop o 14:00).

P.S.: Srdciar Marek Boršovský nemá na tvári nič zlomené. Utrpel ľahší otras mozgu a má pár trhliniek na rohovke. Tvrdý chlapisko. Odkaz kabíny – Drž sa Marek !