Jeseň sa skončila. Všetkým fanúšikom ďakujeme za podporu. Pre klub uzavrel prvú polovicu sezóny zápas seniorov v Lábe. Slovo „seniori“ na nás naozaj sadne. Vekový priemer základnej zostavy bol viac ako 35 rokov. Najmladším v nej bol Matúš Kyjovský (30). Napriek tomu sme s popredným tímom súťaže hrali viac s loptou a častejšie sme kombinovali. Rok 2019 sme ale ukončili prehrou….

 

15.kolo IV. Ligy   (10.11.)

Láb – FK Vajnory     3:0   (2:0)

góly: 13.Ferenčič, 36.Galajda, 79.Staško

zostava: Brndiar – Kyjovský, Belobrad, Chorvatovič, Osvald (57.Meško) – Bahna, Rejžek, Genčúr (14.Miženko), Fekete, Matejčík (46.Velička) – Cintavý

Po úvodnom zoznamovaní sa so súperom a s náročným terénom sa odohrali v krátkom slede dve podstatné udalosti. Po štandardnej situácii sa lopta dostala k Marekovi Bahnovi, ktorý išiel sebavedomo „tvoriť“ 5 metrov od brány, ale po piatkovej futbalovej zábave mu trochu chýbal odhad vlastných schopností . Protihráč mu loptu zobral a inkasovali sme. Navyše sme ešte pred rozohratím museli striedať zraneného Jožka Genčúra, ktorý by svojou technikou na domácich určite veľmi platil. Láb totiž nebol žiadny „zázrak“, aj keď je po jeseni druhý v tabuľke. Viac sa hralo na jeho polovici. Škoda len, že sme robili veľmi veľa nevynútených chýb a domáci mali niekoľko veľkých šancí po brejkoch. Tie ale na počkanie likvidoval výborný Brnďo v bráne. V jednej situácii ale zostal aj on bezmocný. Do druhého polčasu naskočil Lukáš Velička. Zhruba po hodine hry sa korektný zápas zmenil na dostihy. Hralo sa bez záloh, mužstvá kopili množstvo chýb a útoky sa prelievali cez poliacu čiaru jeden za druhým. Všetko sa upokojilo až po treťom góle. Prehrali sme rozdielom triedy, aj keď sme boli technicky zdatnejší. Terén a fyzicky veľmi dobre pripravený súper však odhalili naše najväčšie nedostatky. Na ich odstránení musíme v zime popracovať.

P.S.: Martin Rejžek už pri tom nebude ako tréner. Ostáva v našom kádri ako hráč, ale na trénerské povinnosti mu jednoducho nezostáva čas, ktorý bral svojej rodine. V mene FK Vajnory mu chcem aj touto formou veľmi veľmi poďakovať. Nielen za to, že v lete sa výrazne pričinil o udržanie mužského tímu u nás, ale aj preto, že do kabíny vniesol rozum, nadhľad, kamarátsky prístup a každý tréning mal hlavu aj pätu. Vďaka Maťo !

 

 Vajnorská zábava

 

Vďaka podpore sponzorov a miestneho úradu sme usporiadali už 3.ročník našej futbalovej „párty“.

V piatok 8.novembra sa 150 hostí dlho a dobre bavilo. Úspech zožala tanečná skupina Tribaladia, jedlo pripravené novou cateringovou spoločnosťou, DJ a samozrejme aj tombola. Televízor aj bicykel našli svojich majiteľov a aj ďalší vyžrebovaní sa z cien potešili. Všetkým zúčastneným ďakujeme za vytvorenie dobrej nálady a spoločne sa tešíme na ďalší ročník. V roku 2020. Možno aj s Vami…