Už niekoľko rokov uzatvára sezónu pre naše deti domáci turnaj o Vajnorský pohár. Tentoraz sme ho zorganizovali s pomocou Miestneho úradu a hlavne s prispením rodičov. Táto akcia, ktorá je rozdelená na tri samostatné turnaje, sa postupne vyprofilovala nielen na športové podujatie, ale aj spoločenské, na ktorom sa bližšie spoznávajú tí, ktorí sú navzájom partnermi pri výchove detí – rodičia a tréneri resp. rodina a klub.

Ako obvykle sme v sobotu odštartovali kategóriou prípravky. Na dvoch ihriskách sa stretli okrem domáceho tímu aj Slovenský Grob, Miloslavov a Lamač systémom každý s každým. Keďže začíname už ráno, väčšinou sprevádza úvod hektická nálada, keď sa chystajú stánky, stany, ihriská, a do toho vbehnú 3 pozvané družstvá a ich sprievod. Všetko sme ale zvládli a po troch hodinách sme vyhlasovali výsledky.

Od 14:00 sa začal hrať turnaj mladších žiakov. Keďže v budúcej sezóne budú FK Vajnory v súťažiach BFZ reprezentovať dva tímy, mali sme dva tímy aj v sobotu (U13 – tréner Robo Vajda, U12 – Richard Fekete). Nepríjemnosti nám spôsobili zástupcovia MŠK Senec, ktorí svoju účasť necelý týždeň predtým zrušili a nám sa už náhradu vybaviť napriek veľkej snahe nepodarilo. Ešteže prišla Kráľová pri Senci. S tromi družstvami sa tak hrali 3 zápasy, ale keďže sme predĺžili ich trvanie na 2 x 30 min, deti odohrali len o málo menšiu minutáž ako v pôvodnom pláne.

Najväčšiu športovú kvalitu mal logicky nedeľný program, pretože v ňom nastupovali starší hráči, väčšinou narodení v roku 2002, pričom účastníci sa dohodli aj na niekoľkých „2001-tkách“ k tomu. Pre Vajnory to bol test pred sezónou, v ktorej budeme mať po dlhých rokoch obsadenú kategóriu mladších dorastencov. Postupne družstvo Rada Kováča obohacujeme o nových futbalistov, aby sa počtom vyrovnalo ostatným a aby sa v ňom vytvorila aj zdravá konkurencia. Prihlásili sa nám chlapci z Interu, reálne sa črtá spolupráca na dorasteneckej úrovni s Ivankou pri Dunaji. Všetci noví chlapci vytvorili v slnečnom a veternom dni skupinu so starými, ktorí tak úspešne reprezentovali náš FK v ročníku 2016/17 a v 3.lige starších žiakov skončili druhí. Postupne Vajnoráci narazili na NMŠK 1922 Bratislava (0:1), PŠC Pezinok (2:0) a FC Petržalka akadémia (0:5). Proti najlepšiemu družstvu turnaja, ktoré viedol Lukáš Luknár (svojho času hrával za Vajnory a piplal sa u nás s prípravkou), už v závere naši nezvládli vyššiu kvalitu a náročnosť 3.zápasu za deň. 

Jedinou čiernou škvrnou celého víkendu bolo zranenie petržalského mladíka Jakuba Herzáňa, ktorý úplne v poslednom zápase celého programu spadol na ruku a zlomil si zápästie. Prajeme mu skoré uzdravenie. Inak ale všetko dopadlo na jednotku. V príjemnom prostredí sme pripravili pekné podujatie na slušnej úrovni pre zhruba 200 detí. Tým, ktorí priložili ruku k dielu (rodičia, fanúšikovia, zástupcovia mestskej časti, BFZ) v mene FK Vajnory ďakujem a prajem krásne leto…..

Zároveň chcem v rámci tohto článku poďakovať v mene klubu všetkým fanúšikom, hráčom, rodičom, trénerom, členom Výkonného výboru, podporovateľom a sponzorom za priazeň počas celej veľmi úspešnej sezóny.

Richard Fekete, prezident FK Vajnory