Znovu odložený tréning. Túto jeseň je toho naozaj priveľa. V utorok postupne všetci mládežníci a nakoniec aj muži museli svoj program zrušiť. Predprípravkári presunuli svoje tréningy na stredu. To sa už trénovať v pohode dalo. Pomaly dolaďujeme presunutie najmladších kategórii do šatní na druhej strane ihriska, nový týždeň už budú tam. Najväčšou športovou udalosťou boli tri góly Lindy Salajovej…..

U13

Jej hetrik bol hlavným momentom súboja mladších žiakov Roba Vajdu s Jarovcami. Tie pricestovali v nedeľu doobeda len s 8 hráčmi (jeden im teda celý duel chýbal), ale to nie je náš problém. Vajnoráci, ktorí mali na striedanie dve deti, sa ešte v prvom polčase trápili s koncovkou, ale po prestávke už hostí rozobrali. Darilo sa nielen Linde, ktorá pri jednom z gólov takmer zlomila našu novú bránu, ale i Maxovi Bromovi (tiež 3 góly) a tradične aj Lukášovi Malovcovi, ktorý prihodil dokonca 4 kúsky. Presadili sa aj David Wicklein, Michal Meško a Alex Havrila.

U12

Andrej Kulčár absolvoval v týždni dve stretnutia. Aj keď veľa nechýbalo, a v stredu do Jaroviec na súboj so Scorpions by nevycestoval. Zástupcovia druhej strany mu „štýlovo“ poďakovali za to, že v lete súhlasil s preložením stretnutia z dôvodu nízkeho počtu hráčov v ICH kádri. Zatelefonovať na „revanš“ zo slušnosti sa patrilo. O dohrávke sa Kulo dozvedel vlastne náhodou deň predtým. Jeho tím kombinačne kraľoval a strelil 4 góly (2 Juro Kuchta, 1 Martin Uhlár a Milan Katrenčík). V nedeľu sa potom družstvo v počte 10 kusov ukázalo v rovnako pozitívnom duchu aj v Kráľovej pri Senci. Gól sa mu dať, žiaľ, nepodarilo. Súper má po 7.kole skóre 11:6, čo je v tejto kategórii úplná anomália. Výborný brankár, obrana tesne pri bráne a odkopy. Naši sa v tomto zhustenom lese strelecky nenašli.

U11

Prípravka takmer so všetkými hráčmi privítala v dvojzápase Záhorskú Bystricu. Staršia partia ukázala dve tváre. Napriek inkasovanému gólu už po 30-tich sekundách bol 1.polčas výborný. Fyzicky vyspelejší súper chodil ostro do súbojov, behal, ale naši ho kombinačne zotreli na celej čiare. Situácie jeden na jedného, prihrávky do čiar, zakončenie, bojovnosť, to všetko znamenalo 6 gólov (2x Andrej Duška a Jakub Hlivák, raz Mišo Královič a Šimon Krumpolec). Asi som v prestávke zbytočne chválil, pretože po nej sme už skoro nevystrelili na bránu. Je veľmi dôležité aj za pozitívneho stavu hovoriť deťom, že je 0:0, aby sa nenaučili predčasne sa uspokojiť. Tak ako v sobotu.

U10

Mladšia skupina sa zoznámila s niečím novým. Hostia nechávali postávať na našej polovici jedného, niekedy až dvoch hráčov, z čoho vyplynulo veľa brejkov. Často sa pochlapil Cyril Obuch v bráne, ale všetko chytiť nemohol. Takéto góly ma netrápia, pretože deti všetky bránia a všetky útočia a na ihrisku musia byť kompaktné a posúvať sa k bráne súpera aj do obrany spoločne. Keď budú lepšie ovládať loptu, budú môcť lepšie využiť, že ak nejaký súperov hráč nebráni, vzniká prečíslenie v náš prospech niekde inde na ihrisku. Naše góly dali Tomáš Gero (dva) a Adam Kusala s Marcom Korčekom.