Okrem veľkej udalosti v podobe domáceho zápasu mužov proti ambicióznej Petržalke, priniesol uplynulý týždeň aj iné netradičné zážitky. Predprípravka trénera Martina Cintavého využila ponuku futsalového Slovana, v ktorého kádri je 8 bývalých či súčasných hráčov FK Vajnory, a zúčastnila sa na všetkých troch dueloch Ligy Majstrov v hale na Pasienkoch. Naše deti vychádzali ruka v ruke s hráčmi na ihrisko pred úvodom zápasov. „Belasým“ šťastie nepriniesli, ani dve výhry im na postup nestačili.

U13

V nedeľu mal okrem mužských tímov súťažné povinnosti už len tréner Vajda so svojimi mladšími žiakmi (výber U17 absolvoval tento víkend iba prípravný duel). Vajdovci v Miloslavove odohrali veľmi napínavý vyrovnaný zápas, v ktorom bojovali a snažili sa ukázať to najlepšie zo seba. Strelili jeden gól. Znovu sa presadil ich najlepší strelec Lukáš Malovec.

U12

Tím do 12 rokov hostil Malinovo a znovu sa potvrdilo, že Vajnoráci sú kombinačne na úrovni a v ich tíme je veľa technických hráčov. Zapadli aj traja chlapci z prípravky (Jakub Janek, Filip Kutný, Jakub Hlivák). Náš gól dala Dominika Tranžíková, keď sa najlepšie zorientovala po závare. Mali sme aj kopec ďalších šancí, len sme ich nedotiahli do konca. Ak sa deti naučia riešiť vysoké lopty (rohy, dlhé nákopy), budú istejšie aj v obrane. Všetko má ale svoju postupnosť, pri ktorej musíme mať všetci trpezlivosť. Škoda, že tá sa nedá niekde kúpiť a porozdávať, zopár rodičov by ju nutne potrebovalo. Drvivá väčšina však našťastie nie je zaslepená a vidí, čo v zápasoch deti dokážu. 

U11 + U10

Prípravkári nehrali, Domino totiž hráva domáce zápasy v pondelok. O ich súbojoch sa dočítate o týždeň.

 

 

P.S.: Na záver si neodpustím jeden odkaz. Možno si ani nenájde cestu k adresátovi, ale ja verím, že áno. V noci zo soboty na nedeľu nám z areálu FK Vajnory ukradli kosačku. Páchatelia boli takí arogantní, že prerezali aj sieť na novej bráne slúžiacej našim deťom. Len preto, že im stála v ceste (a pritom má asi 10 kg !!).

 

„Hej hlupáci, okradli ste 120 detí, ktoré by chceli trénovať na dobre upravenom ihrisku. Spôsobili ste starosti tímu ľudí, ktorí sa snaží vo svojom voľnom čase bez nároku na odmenu a s obmedzenými zdrojmi udržať chod FK na požadovanej úrovni tak, aby deti mohli športovať a rozvíjať sa. To čo ste urobili so sieťou na bráne len svedčí o vašej úrovni. Ste nuly, malí bezvýznamní hlúpi zlodejíčkovia. Polícia po vás už pátra…..“

 

Richard Fekete, predseda FK a tréner prípravky