10.kolo V. ligy

Nová Dedinka – FK Vajnory „B“  3:2  (1:2)

góly: 16. a 71.Raschman, 78.Beresh – 7.Lilik, 43.Gendiar

zostava: Fukatsch – Jamrich, Mader, Lukáč, Mikulec – Forgáč, Vanko – Zemeš, Gendiar, Molnár – Lilik

Rezerva mužov zostáva trochu v ústraní, čo je škoda, pretože aj jej zápasy sú zaujímavé. Na tom poslednom sa mi ušla úloha trénera, takže ponúkam pár riadkov.

V 5.lige zostal už len jeden tím, ktorý neprehral. Nová Dedinka je nepríjemný súper, hrajúci jednoduchý futbal, navyše na svojom trávniku jej výrazne pomáhajú aj fanúšikovia. Vajnoráci statočne odolávali, aj keď naša zostava bola veľmi improvizovaná. Chýbalo viacero tradičných mien, navyše sa duel hral v rovnakom čase ako zápas Ačka s Petržalkou.

Domáci nás v 1.polčase nechávali rozohrávať na krátko, ale obranu mali vytlačenú takmer v stredovej čiare. Vďaka tomu a technickej prevahe v strede poľa sme si vypracovali niekoľko šancí. Matúš Lilik, náš „tajný“ útočník, ktorý mal voľnosť v pohybe, premenil nájazd v 7.minúte. Neskôr sa rútil na brankára aj kapitán Andrej Gendiar, ale prekopol. Medzitým domáci vyrovnali po dobre rozohranej štandardke. Tesne pred prestávkou divákov znovu umlčal krásnym priamym kopom ľavonohý Andrej Gendiar.

2.polčas bol už len jedným stereotypným nakopávaním smerom na našu bránu. Súper, ktorý netušil, že bude mať také problémy, úplne vynechával stred ihriska, dopredu vytlačil niekedy až 4 hráčov a začali sa „letecké dni“. Dedinka mala vážnu výškovú prevahu, k tomu dobre rozohrávané rohy a priame kopy, navyše aj vhadzovania lietali až pred nášho brankára. Tento tlak sme už nezvládli. Bez možnosti nasadiť nejakých brejkových hráčov z lavičky a s rastúcou únavou sme sa spoliehali už len na to, že niečo vymyslia Gendiar a Lilik. Prvý menovaný mal dve šance, jednu veľkú, ktorou mohol zvýšiť na 3:1. Domáci brankár vtedy vyrazil a domáci nakoniec vývoj otočili. Pochvala za dobrý výkon od domácich priaznivcov síce padla dobre, ale body sú body.