12.Kolo III.ligy

FK Vajnory – FC Petržalka 0:3 (0:2)

Góly: 17. Piroska, 39. Kováč (vl. gól), 66. Lády

zostava: Herko – Bľanda (60. Piatra), Zeman, Sokol, Čík, Nestorik, Škrabák (71. Mozola), M. Rischer, Miženko, Kováč, Kolesár (74. Uhler)

Dvanáste kolo nám do cesty prinieslo najväčšieho favorita 3. ligy FC Petržalku. Káder domáceho mužstva sa po veľmi nevydarenom začiatku pomaly konsoliduje a tvaruje. Úvodné minúty zápolenia asi hostí trochu zaskočili, lebo domáci vôbec neboli ľahký protivník. Šance si vytvorili obaja súperi a do 17. minúty bolo bez gólov len vďaka obom brankárom. Vtedy sa lopta zo skrumáže odrazila k Piroskovi, ktorý otvoril skóre. Následne sa domáci snažili vyrovnať stav stretnutia, čomu znova zabránil hosťujúci gólman. V 39. minúte hosťom trochu odľahlo, lebo ich center si do vlastnej brány nešťastne zrazil Rado Kováč. To prinieslo na Petržalské kopačky trochu kľudu. Po obrátke už futbal neprinášal toľko vzruchu. V 66. minúte hostia po peknej akcii zvýšili skóre na 0:3. Zápas sa potom už viac – menej dohrával. Hostia si body vážili a domácim už na veľký tlak nezostali sily. Snaživý výkon domácich na body nestačil, ale je prísľubom pre ďalšie účinkovanie v súťaži.