Keďže krásne babie leto vydržalo až do piatka, mohli sme nerušene trénovať a veľa detí zvládalo dávky len tak v tričkách. Cez víkend už boli podmienky oveľa náročnejšie, ale všetko sme zvládli. Hlavnou nešportovou udalosťou bol začiatok príprav koncoročného podujatia pre všetkých, ktorí sa okolo futbalu pohybujú, ale samozrejme aj pre tých, ktorí sa chcú zabaviť. Termín je určený na 11.novembra. Nielen Martinovia sa dozvedia všetko podstatné na našej stránke aj facebooku.

U13

Mladší dorast mal po odhlásení viacerých tímov znovu voľno, takže najstarším družstvom, ktoré odohralo súťažný zápas, bola staršia partia mladších žiakov. A ponúkla ďalšiu kanonádu. 11 gólov do siete Čunova si v domácom prostredí v nedeľu dopoludnia rozdelilo viac hráčov. Kanonier Lukáš Malovec skóroval raz, v zozname strelcov tentoraz figurovalo aj ďalších 6 mien, čo je pre trénera Roba Vajdu určite pozitívne znamenie (3 góly Martin Uhrin, 2 Max Brom, Alex Havrila, 1 Matúš Dúbravka, Adam Havran a Matúš Královič).

U12

Druhá skupina mladších žiakov musela v Rusovciach v sobotu čakať na výkop stanovený na 11:00 až pol hodiny. Keďže sa preťahovali administratívne úkony rozhodcu po predchádzajúcom zápase, hráči ani tréner Andrej Kulčár nevedeli, na aký čas sa už v chladnom počasí nastaviť. Prejavilo sa to aj vo výkone, ktorý nebol taký futbalový ako naposledy proti Malinovu. Svoju úlohu zohral aj blatistý terén. Družstvo, ktorému pre problémy súvisiace s rastom dlhodobo chýba iba Šimon Slezák, strelilo 3 góly. Presadili sa Jakub Kemeník, Milan Katrenčík a krásnou strelou do horného rohu aj Paťo Pál.

U11 + U10

Prípravkári odohrali v týždni 2 zápasy. V pondelok to bolo „peklo“, v sobotu „nebo“. Na Trnávke sme z viacerých dôvodov vybuchli. V bráne mladšej skupiny chýbal chorý Cyril Obuch, zastúpil ho neskúsený Martin Katrenčík. Navyše deti v pracovný deň prichádzali neskoro, sústredenie im kradli aj tréningy iných tímov Domina na okolitých ihriskách. Naše 2 góly dali bratia Račkovci, ale väčšinou sme sa len bránili pri útočných lavínach súpera. Zlepšenie neponúkli ani chalani z U11, ktorým sa tentoraz nepodarilo dať ani gól.

V sobotu na bahnitom teréne ale predviedli výkon „100 a 1“. S Interom odohrali úplne vyrovnanú partiu, pričom ma najviac teší, že sa netlačili pri kombináciách k sebe, na čom sme v týždni trochu popracovali, boli sebavedomí a mali veľkú chuť. A nezlomili sa ani po pár inkasovaných góloch a v 2.polčase dali 5 gólov v rade, čo súpera na chvíľu úplne ochromilo. Činil sa hetrikový Šimon Krumpolec, dva góly dal Jakub Fintor, jeden Jakub Hlivák.

Mladších sa nazbieralo len 7, takže som nemal koho striedať. Deti si aspoň vyskúšali, ako treba narábať so silami, keď neexistuje náhrada na lavičke. Chlapci sa vytiahli, zvládli celých 50 minút. V bráne spoľahlivý Cyril Obuch, v obrane skaly Marco Korček a Adam Kusala, bratia Račkovci lietali po celom ihrisku (Lukáš dal oba naše góly). K tomu snaživý Martin Katrenčík a debutant Marián Pavel, ktorého mi poslal za jeho snahu v tréningovom procese Kamil Bľanda.

Predprípravka

Sobotný „trojboj“ som ukončil práve so skupinou trénera Bľandu. Odveta proti Chorvátskemu Grobu dopadla dosť podobne ako prvý prípravný zápas cca pred mesiacom tam, ale niektorí chlapci naznačili zlepšenie a ukázali oveľa viac futbalových vecí. Musia len poctivo pracovať ďalej a všetko sa im vráti.

Richard Fekete