Okrem daždivého a chladného piatka sme mohli trénovať minulý týždeň bez ťažkostí. Ihrisko už dostalo na jeseň poriadne zabrať, ale snáď tie posledné dva týždne vydrží. Nasledujúci víkend všetky vajnorské tímy končia jesennú časť svojich súťaží, od 13.11. sa presúvajú do telocvične či na umelé povrchy. Cez dušičkový víkend museli hráči vytiahnuť aj statočnosť a odolnosť, pretože často v menšom počte (rodinné akcie a pobyt mimo Bratislavy) hrali v náročných poveternostných podmienkach na rozmočených terénoch. Kvôli tomu sa o 3 dni posunul zápas rezervy mužov v Malinove.

U17

Sobotný telefonát od zástupcov Domina predznamenal, že náš mladší dorast s ním nebude hrať v nedeľu na Trnávke, kde bolo ihrisko „pod vodou“, ale na Pasienkoch na umelej tráve. Tesne pred začiatkom síce prestalo husto pršať, ale aj tento terén s kalužami vody bol takmer neregulárny. Naši chalani viedli po góle Jakuba Kulu a v úvode boli lepší. Potom ale bez možnosti striedať (Martin Oravec hral navyše so zranením) začali fyzicky odpadať. Líder súťaže a najväčší kandidát na postup nám strelil 5 gólov. Za zmienku stojí, že farby Domina hája dvaja kmeňoví hráči Vajnor – Samo Martišek a Samo Chorváth. Prečo hrajú v inom klube rovnakú súťaž ako Vajnoráci? To je niečo, čo ma trápi už od leta.

U13

Na „umelke“ si v nedeľu zahral aj tím Roba Vajdu. Pre zmenu v Petržalke proti tamojším dievčatám. V našom družstve boli dve, okrem Lindy Salajovej tentoraz aj Dominika Tranžíková. Výkop bol o pár hodín neskôr ako u dorastu, takže sa naši žiaci netrápili aj s vodou, ale už „len“ so silným severákom. Úvod nám vyšiel ideálne, rýchlo skórovali Maxo Brom a Lukáš Malovec. Potom sme sa začali trápiť s efektivitou a presnosťou prihrávok. Po zmene strán sme ale ukázali väčšiu kvalitu. Malovec pridal 2 góly, v závere sa presadil aj Mišo Meško.   

U12

Andrej Kulčár so svojou skupinou čelil v sobotu Ivanke pri Dunaji. Keďže zopár detí odcestovalo a pár aj ochorelo, družstvo narýchlo doplnili Mišo Meško a Lukáš Malovec z U13. Vajnoráci hrali výborne. Hlavne 1.polčas im vyšiel parádne, gólom sa v ňom predviedol Adam Kling. Mnoho ďalších akcií naše nádeje nedotiahli do konca, aj keď chýbalo málo. V 2.polčase už neskórovali, ale ukázali sa v tom najlepšom svetle. Napriek ťažkému bahnitému terénu, sychravému počasiu a kvalitnému súperovi.

U11+U10

Podobné podmienky zažili v tom istom čase aj prípravkári proti NMŠK, teda na bývalej BCT-čke. Aj sme s trénerom domácich chvíľu zvažovali, či hrať, ale „ísť do toho“ bolo dobré rozhodnutie. Staršia skupina musela zvládnuť na hrboľatom rozbahnenom teréne zopár daždivých úsekov, čo sa jej väčšinou darilo. Šimon Krumpolec si vylepšil štatistiky o 4 góly, Maxo Toman o 3, Kubo Hlivák o 2 a našu streleckú postupku ešte dopĺnil Filip Lazo s jedným zásahom.

Druhej skupine už síce nepršalo, ale o to horší terén mala. Cyril Obuch v bráne znovu ničil súpera pri jeho brejkoch, snažili sa aj všetci ostatní, aj keď takéto podmienky nepoznali. Aspoň sa naučili, že hrať v strede nie je často rozumné (veľa súperov a teraz i blato) a majú sa tlačiť do strán na lepšiu trávičku. Od začiatku sezóny sme zaregistrovali veľa nových hráčov a už 9 z nich strelilo aj súťažný gól. K skupine Krumpolec, Kusala, Korček, Groch, Filip Gero a bratia Račkovci, sa v sobotu pridali aj Filip Farkaš, hrajúci vôbec prvý „majstrák“ v živote, a Martin Katrenčík (obaja na fotografii).

Richard Fekete