12.kolo V. ligy

Malinovo – FK Vajnory „B“  1:2  (0:1)

góly: 89.pk Konečný – 2.a 76.Gendiar

zostava: Vöröš – Jamrich (55.Molnár), Porth, Mikulec, Oravec (46.Fekete) – Gendiar (90.Kratochvíla), Lukáč (83.Debnár), Forgáč, M.Rischer, Grendár (46.Bednárik) – W.Rischer

Nedeľný zápas B-čka mužov s Malinovom sa pre extrémnu dažďovú prietrž a zároveň silný vietor posunul o 3 dni, teda na stredu 1.novembra. Sviatok nesviatok, vybehli sme odhodlaní získať ďalšie body.

Tak ako naposledy proti Igramu sme dali rýchly gól. V 2.minúte sa utrhlo naše pravé krídlo Andrej Gendiar. Potom sa hralo skôr v strede ihriska. Loptu sme držali väčšinou my, ale ani naše šance sa nerodili ľahko. V príjemnom jesennom počasí na dobrom trávniku sme mali 1.polčas viac menej pod kontrolou.

Horšie to bolo po prestávke. Po striedaniach a presunoch v zostave (Forgi do stredu obrany,  Miro Lukáč na kraj a Walter do stredu zálohy) sme chceli ešte viac kontrolovať loptu. Lenže domáci začali hrať za hranicou únosného, rozhodcovi sa duel začal vymykať a pod tlakom sme mali čo robiť s každou nakopnutou loptou. Ešteže v 76.minúte trafil nádherne priamy kop od postrannej čiary niekde z úrovne pokutového územia ľavák Andrej Gendiar. Dostali sme tým premotivovaných domácich pod výsledkový tlak. Záverečná štvrťhodina mohla priniesť minimálne 5 našich gólov z čistých pozícii po nájazdoch. Nedali sme ani jeden, keď sa v zahadzovaní činil hlavne náš jediný strelec (už sa naňho nehneváme 😊 ). No a Malinovo búšilo, provokovalo, až sa tesne pred koncom dostalo k nezaslúženej penalte. 3 nadstavené minúty sme už ustáli a získali sme veľmi hrejivé 3 body, ktoré by bolo dobré potvrdiť v záverečnom jesennom zápase. Príďte nás v sobotu o 13:30 povzbudiť na naše ihrisko proti Danubii Hrubý Šúr……