Krásne počasie nás minulý týždeň odprevadilo k posledným zápasom v tejto polovici sezóny. Každý tréner urobil maximum v snahe pripraviť deti na záver kalendárneho roka, aj keď sa niekoľko tréningov z dôvodu prázdnin zrušilo, iné sa presúvali. Víkend priniesol ešte stále znesiteľné poveternostné podmienky, takže všetci bez problémov zápasy odohrali.

U17

Tím Rada Kováča nastúpil v nedeľu doma proti Rači, ktorú tentoraz neposilnili chlapci s Ačka a preto sme mali prevahu od začiatku. Po góloch Nowaka, Jakuba Kulu, Oravca a Skuráka sme už cez prestávku viedli 4:1, čo chalani zaklincovali ešte dvomi gólmi po zmene strán (Nowak a Patkoš). Družstvo sa drží v strede tabuľky, v kvalitnom tréningovom procese sa zlepšuje a aj v zime bude poctivo pracovať.

U13

Naši mladší žiaci ofenzívne nezvládli domáci súboj so Sencom. Predtým dávali veľa gólov, v tomto súboji ale zostali na nule. Nepresadil sa aj ani druhý najlepší strelec súťaže – Lukáš Malovec, ktorý zaznamenal na jeseň 23 gólov. Už o týždeň sa „Vajdovci“ tak ako ostatné družstvá presunú do telocvične.

U12

Druhá skupina mladších žiakov sa musela vysporiadať s hrboľatým terénom, na ktorom nekvalitná lopta na ihrisku NMŠK skákala ako jojo. Naši sa snažili kombinovať, lenže v nedeľu to nebolo ľahké. Súper mal jedného vysunutého hráča asi „kilometer“ za obranou, takže sa dostával do brejkov. Vajnoráci strelili dva góly – Juraj Kuchta a Denis Filip.

U11+U10

Tentoraz naraz odohrali zápasy naše prípravky. V ideálnom sobotnom počasí, na síce umelom, ale kvalitnom povrchu, si všetci z chuti zahrali. Oba naše tímy dali po dva góly. U mladších sa presadil Lukáš Račko, druhý gól bol vlastný. Za starších skóroval dvakrát Maxo Toman. Jeho druhý gól bol pre mňa náplasťou za všetky nedostatky, ktoré som postrehol. Krásna akcia od brankára (Timo Palčák rozohral rukou na voľného spoluhráča), cez krídlo (Stefan Vejinovič si loptu prebral a prihral do stredu), stredného hráča (Jakub Janek si loptu perfektne prebral prvým dotykom okolo brániaceho hráča, naviedol ju niekoľko metrov a vrátil do čiary), znovu krídlo (Stefan prešprintoval pri čiare 20 metrov, dostal loptu späť a ľavačkou vystrelil) až po útočníka (Maxo si počkal na brankárom vyrazenú loptu). Najväčšou odmenou je, keď hráči ukazujú veci z tréningov. A toto bolo presne ono….

Richard Fekete