U17

Prvé jarné súťažné zápasy v domácom prostredí odohrali naše tímy až cez Veľkú noc. Dorastenci otvárali program v piatok o 9:00 proti Pustým Úľanom. Bol to pre nich už druhý jarný duel (v týždni prehrali v Pezinku 0:2). Tréner Rado Kováč (na fotografii s asistentom Marekom Sokolom) sa po zimnej príprave musel vysporiadať s niekoľkými absenciami, mal k dispozícii len 11 hráčov, ale aj to stačilo, aby naši chalani ukázali veľa pozitívnych vecí. V bráne sa objavil znovu Matej Meško, po tom čo na futbal zanevrela jedna z posíl zo Svätého Jura. Svoje úlohy na domácej pôde zvládol, veď nedostal gól. Obrana mu výrazne pomáhala. Hlavne po tom, ako sa cez prestávku posunul dopredu kapitán hostí, ich najlepší hráč. Naši sa snažili o kolmé prihrávky, zakončenie, a aj keď častokrát chybovali, podarilo sa im dať tri góly (40.a 65.Dávid Pusztai, 70.Jakub Kula). Výhra 3:0 dorastencov nasmerovala do hornej polovice 8-člennej tabuľky, čo by znamenalo v nadstavbe tejto súťaže kvalitnejších súperov. Dovtedy ale ešte treba zvládnuť Ružinov, MŠK Senec a Vrakuňu.

MUŽI  A  (III.liga)

FK Vajnory – Lozorno   1:0  (1:0)

gól: 43.Lukáš Zeman

zostava: Vörös – Mi.Sokol (88.Uhler), L.Zeman, Vanko, Porubčanský – Bľanda, Ma.Sokol, Škrabák, Miženko (70.W.Rischer) – Nestorík – Goga (90.Cintavý)

Na dorast plynulo nadviazali muži. Výkop o 12:00 a ani pomerne chladné počasie neodradilo mnoho divákov, aby si prišli pozrieť zápas s Lozornom. A-čko úvodné dva jarné zápasy vonku prehralo (Rohožník 1:2, D.Lužná 0:5), a preto potrebovalo v priamej bitke o záchranu víťazstvo.

Súper pricestoval so 14 bodmi, Vajnoráci ich mali 10. Chvost 3.ligy je vyrovnaný, každý by chcel v tejto súťaži zostať. Hostia začali v nečakane vysokom tempe. Napádali už základ našej rozohrávky, lepšie sa pohybovali a keď nevedeli, čo s loptou, posúvali ju na svoje ofenzívne torpéda v útoku, ktoré boli rýchle a technicky zdatné. Od prvej minúty to bol vážny test pre našu obranu. Počnúc brankárom vydržala. Hlavne stopéri Lukáš Zeman a Matej Vanko si zaslúžia pochvalu. Mnoho nájazdov stopli v poslednej sekunde, ale mali dobrý odhad a ich spolupráca fungovala. Lozorno nastolenú rýchlosť neudržalo, postupne upadalo, naši sa začali presadzovať aj vpredu, hlavne cez ľavú stranu. V závere prvého polčasu Lukáš Zeman strelil po rohu gól hlavou. V ideálnom čase. Po prestávke sme sa snažili tvoriť viac, koniec sa ale približoval a boli sme trochu nervózni. Súper mal optický tlak, ale žiadne veľké šance. Naopak do zopár brejkov sa dostal náš útočník Milan Nestorík. Druhý gól nedal a preto bol záver tradične hektický. Ustáli sme každý náznak a len druhý krát v sezóne sa nám podarilo udržať si čisté konto (v októbri sme doma remizovali s Pezinkom 0:0). Najpodstatnejšie ale je, že domáci naozaj ťažký zápas „odmakali“, bojovali, a brali 3 body. Najbližšie ich čaká v nedeľu 8.apríla derby v Rači. Príďte nás ešte pred obedom povzbudiť, aj von, nie je to predsa ďaleko. A bude to ešte náročnejšia previerka, Račania sa držia veľmi vysoko…..

MUŽI  B  (V.liga)

FK Vajnory B – NMŠK   6:0  (3:0)

góly: 11.a 30.Goga, 20.Gendiar, 60.Fekete, 77.W.Rischer, 88.Forgáč

zostava: Fukatsch – Jamrich, Belobrad, Forgáč, Mikulec – Grendár (46.Zemeš), M.Rischer, Rejžek (61.Porth), W.Rischer, Gendiar (62.Cintavý) – Goga (46.Fekete)

V nedeľu sme zavŕšili 100-percentnú bilanciu víkendu zápasom B-čka. Každý, kto bol v ten deň vonku, vie, že vietor otravoval aj pri bežnejších činnostiach, ako je futbal. Jeho sila výrazne obmedzovala aktérov na oboch stranách. Vajnoráci ale mali v porovnaní so súperom veľký tromf. Neboli to kilogramy navyše, tých máme tiež na rozdávanie J, ale  skúsenosti. Zatiaľ čo mladíkov súpera lopta v silnom vetre často fackovala a absolútne im chýbal odhad letu a odrazov pri dlhých nákopoch, domáci dokázali zužitkovať čítanie hry na vypracovanie si mnohých šancí. Do prestávky sme premenili tri. Po nej sa na chvíľu NMŠK zmohol, ale veľa nevymyslel. Nie náhodou je posledný v tabuľke. Aj v severáku sme si z chuti zahrali, tenisový kanárik znamenal 3 body a väčšiu pohodu pred zápasom s rozbehnutou Dúbravkou, ktorá je na 1.mieste.

Naši najmladší, teda oba tímy mladších žiakov a aj prípravkári, začínajú svoje súťaže v týždni po Veľkej noci. Program ich zápasov nájdete na našej stránke.