Prvý raz náš futbalový areál zažil dva majstrovské zápasy hrané súbežne. Už sa tu na dvoch plochách hralo zopár mládežníckych turnajov, ale v sobotu proti Dúbravke sme zažili súťažnú premiéru. Zvládnuť „postaviť“ dve ihriská pre prípravky, usmerniť dve domáce družstvá a dve hosťujúce, koordinovať rodičov či rozhodcov, je oveľa zložitejšie. Vďaka za pochopenie patrí aj miestnym obyvateľom, keďže hneď po prípravkárskych dueloch hrali aj mladší žiaci, takže koncentrácia automobilov po celej ulici bola vyššia ako obyčajne. Táto situácia sa na jar zopakuje ešte trikrát, inú možnosť sme pri kolidovaní termínov nemali.

U10 + U11

Ďakujem aj Alešovi Číkovi, ktorý mi od rána veľmi pomohol. A zároveň zažil premiérovo trénerskú funkciu. Dostal na starosti mladší výber U10, ktorý sa naťahoval so súperom až do konca. Niekoľko krát zázračne zasiahol brankár Cyril Obuch, dva góly vsietil Jakub Račko a vôbec prvý raz sa presadil aj Jakub Kasander. Počet našich strelcov sa pekne rozrastá.

O pár metrov ďalej smerom na Čiernu vodu J mal podobne vyrovnaný priebeh aj súboj U11. V bráne sa činil Matej Kemeník, vypožičaný od mladších žiakov, ale vekom ešte „prípravkár“. Zlikvidoval niekoľko brejkov, pretože sme hrali väčšinou na súperovej strane ihriska a tá naša bola často prázdna. Vzhľadom na hernú prevahu a množstvo náznakov sme ale málo strieľali, čo nás obralo o niekoľko gólov. Dali sme nakoniec tri (Adam Kusala, Stefan Vejinovič a Jakub Fintor).

U12

Aby toho nebolo pre divákov málo, hneď po prípravkách vybehli mladší žiaci U12. Vďaka Alešovi a ďalším rodičom sa 2 ihriská na šírku zmenili za pár minút na jedno po dĺžke, skrátené o pokutové územia. Tréner Andrej Kulčár poctivo pracuje na získaní trénerskej licencie, čo znamená niekoľko blokov seminárov, prednášok a ukážkových tréningov. Jeden mal aj v čase zápasu, takže som viedol tím, ktorý v týždni vyhral v Chorvátskom Grobe 2:1, ja. Nepodarilo sa mi ho nabudiť tak, aby bol schopný preniesť väčšiu energiu do zakončenia akcií. Proti fyzicky zdatnejšiemu súperovi, ktorý hral veľmi jednoducho cez dlhé výkopy, sme nevedeli zužitkovať technickú prevahu. Krásne strely vyslali Markus Šrott a Šimon Slezák, do šancí sa tlačili Denis Filip, Dominika Tranžíková, Jakub Kemeník, či Juraj Kuchta. Ani raz ale nenačasovali zakončenie správne, preto sme proti Scorpions ostali bez streleckého zápisu.

U13

Naša „13“tka vstúpila do jari výhrou 3:1 v Záhorskej Bystrici minulý víkend. Túto nedeľu nastúpila v Rovinke. Hral sa vyrovnaný zápas a oba celky mali viaceré príležitosti. Družstvo Roba Vajdu dvakrát viedlo o 2 góly, ale v závere sa nechalo až príliš zatlačiť, nedarila sa mu kombinácia a presadili sa aj domáci. Všetky tri góly Vajnorákov strelil Lukáš Malovec, ktorý potvrdil, že patrí medzi najlepších zakončovateľov v súťaži. V tabuľke je druhý (27g).

U17

V sobotu pokračovali dorastenci v boji o postup do kvalitnejšej nadstavbovej skupiny. V Ružinove zasiahlo už aj tak úzky káder znovu niekoľko oslabení pre zranenia či choroby. Domáci mali takmer celý zápas prevahu, hrali na našej polovici. Vďaka snahe im pomohlo aj šťastie. Prvý gól dali z protiútoku po tom, ako Jakub Kula netrafil vo veľkej šanci prázdnu bránu. Naši odpovedali gólom Mateja Kulu, snažili sa udržať remízu, ale v poslednej sekunde inkasovali gól na konečných 1:2. Stále však majú situáciu vo vlastných rukách. Ak chcú byť štvrtí, potrebujú zdolať MŠK Senec a na záver beznádejne poslednú Vrakuňu.