Tento týždeň nehral výber U12 trénera Andreja Kulčára. Súboj v Ružinove sa presunul na 23.mája. Práve z tejto kategórie (ročník 2006) boli až štyria hráči nominovaní do výberu Bratislavy na kvalitne obsadený turnaj v Petržalke. V stredu nás reprezentovali Michal Meško, Martin Uhlár, Denis Filip a Juraj Kuchta (na fotografii zľava). V ten istý deň sa udial aj iný historický moment pre FK Vajnory. Zatiaľ čo seniorské B-čko bojovalo na našom ihrisku s Miloslavovom, na vedľajšej ploche pokojne trénovali predprípravka a prípravka. Predtým museli mládežnícke tímy svoje tréningy v čase zápasov rušiť. Podobná situácia sa bude opakovať aj túto stredu, keď Ačko dohráva stretnutie s Báhoňom.

U10+U11
Prípravka absolvovala svoje zápasy v Záhorskej Bystrici v sobotu predpoludním. Staršia skupina, v ktorej chýbal iba Jakub Hlivák, mala premiérovo v bráne Miša Královiča. Stačí už len trochu vybrúsiť jeho vybiehanie v štýle Manuela Neuera a bude veľkou podporou pre hráčov v poli. Tí sa v 1.polčase trochu hľadali, málo zakončovali. Po zmene strán a systému striedaní sa chlapci ustálili na určených postoch a takmer celých 25 minút sme odohrali na polovici súpera. Oba naše góly dal pekne ľavačkou Timo Palčák. Mimochodom pravák.
15 minút po U11 naskočili do zápasu s rovnakým počtom hráčov (štyria na striedanie) aj naši najmladší z U10. Z predprípravky nám poslal tréner Kamil Bľanda trojicu Filip Farkaš, Jakub Kasander a Michal Škodler. Technicky sme s domácimi vcelku držali krok, ich fyzickú výhodu sa nám ale nedarilo zmazať. Mnoho náznakov ofenzívnych akcii sme pokazili v úplnom závere. Jediný gól Vajnorákov strelil Jakub Račko. Všetci hráči si zaslúžili po stretnutí pochvalu, pretože na každom bol vidieť kvalitatívny posun a ochotu riadiť sa pokynmi trénera.

U13
V nedeľu predpoludním bol duel mladších žiakov U13 s Blatným zároveň súbojom dvoch najlepších strelcov celej súťaže. Náš Lukáš Malovec strelil dva góly, dokopy ich má 29. Lepší je len Karol Varga z Blatného, ktorý si z Vajnor niesol hetrik (spolu 39 gólov). Podstatnejšie ale je, že zverenci Roba Vajdu lepšie kombinovali, snažili sa hrať tímovo, viac spolupracovali a majú medzi sebou aj iných hráčov schopných streliť gól. V nedeľu to bol napríklad Alex Havrila.

U17
V ten istý deň sa aj náš dorast konečne zišiel v peknom počte. Hráči sa vracajú po zraneniach a chorobách. Po štvrtkovom tréningu s 13 účastníkmi sa na zápas proti MŠK Senec nazbierali 15-ti. V boji o 4.miesto mali naši v domácom prostredí neustálu prevahu, strelili aj prvý gól (v 17.minúte Jakub Pucher). O chvíľku ale súper z ojedinelého útoku vydoloval penaltu a vyrovnal. Po zmene strán náš tlak pokračoval. Tréner Rado Kováč poslal postupne do hry celú lavičku. Časom naši začali byť nervózni, nepomáhala ani únava (tréningový výpadok sa musí rýchlo dohnať). V čase, keď sme mysleli na strelenie víťazného gólu, prišiel znovu brejk a zhruba 10 minút pred koncom hostia rozhodli.