19.kolo V. ligy

Krasňany – FK Vajnory „B“  2:5  (1:2)

góly: 30.Rojko, 83.Horváth – 25., 28. a 60.pk Gendiar, 76.pk Fekete, 89.Bednárik

zostava: Vöröš – Jamrich, Rejžek (51.Fekete), Mikulec, Čík – Cintavý, Gendiar, Bednárik, M.Rischer, Grendár (46.A.Zdráhal) – Debnár

Naše seniorské B-čko zažíva jar ako na húsenkovej dráhe v priemernom lunaparku. Všetko závisí od toho, ako sa chlapci poskladajú. Odvetnú časť začali výpraskom v Devínskej Novej Vsi (1:9), Nasledovalo pohodlné víťazstvo nad posledným NMŠK 6:0 doma, povzbudzujúca remíza 4:4 na umelej tráve lídra z Dúbravky, a potom neočakávaná aj očákavaná domáca prehra (Miloslavov 2:4, MŠK Senec 0:4). Nálada sa trochu vylepšila v sobotu predpoludním v Krasňanoch.

Na „betónovom“ ihrisku sa proti nám postavil súper, ktorý naozaj dokáže strpčiť život. V jeho radoch nastupuje aj niekoľko bývalých hráčov Vajnor (v základe Grünwald, Lapoš, Schubert, na lavičke Laurinský). Chvíľu sa hral na tvrdom teréne vyrovnaný duel, ale veľmi rýchlo sa začala prejavovať naša technická prevaha. Po peknej prihrávke Mareka Rischera a rýchlom brejku po rohu domácich dal dva góly Andrej Gendiar. Krasňany hrajúce jednoduchý agresívny futbal rýchlo stiahli na 1:2. V úvode 2.polčasu sme prestriedali všetkých, ktorých sme na poslednú chvíľu zohnali. Teda dvoch. Súboj sme nepustili a v podstate v pokoji dohrali. V 2.polčase sme kopali ako hostia dve penalty, ale boli tak jednoznačné, že súperovi hráči ani necekli. Aj záver sme ustáli, aj keď na krátky moment po góle na 2:4 súper zdvihol hlavu.