Mládežnícke tímy začali svoj súťažný program v minulom týždni už v utorok. Tak ako 7 dní predtým naň pripadol voľný deň a tým pádom mohli hrať svoje zápasy oba výbery mladších žiakov, ktoré potom podobne ako ostatné družstvá hrali aj cez víkend.

U10 + U11

Ten otvárala ako prvá prípravka, ktorá nastúpila na umelej ploche v Petržalke na Budatínskej. Proti MŠK Iskra sme odohrali dva súbežné hrané zápasy, pričom v každej skupine boli dve deti na striedanie. Staršia partia išla do bitky s Filipom Lazom v bráne. Chcel si vyskúšať tento post a presvedčil sa, že aj pri veľkej snahe je brankársky chlebík nevďačný. Chalani v poli robili veľa ľahkých chýb, súpera tým dostávali do protiútokov. Znovu sme veľmi málo zakončovali. Gól Paľka Uhlára ale stál za to. Ťažký kop k vzdialenejšej žrdi bol parádny. Tak ako penalta Tima Palčáka. Druhá skupina posilnená o troch chlapcov z predprípravky (Šimon Ingeli, Mišo Kohan, Jakub Kasander) našla recept na súperovu obranu až po výmene strán. Jakub Račko dal tri góly, niekoľko krát sme ešte trafili žrď.

U12

„Kulčárovci“ si v utorok nedokázali poradiť s fyzickou prevahou domácich chlapcov z Ivanky pri Dunaji. Napriek správne zvoleným riešeniam ešte musia naši pridať maximálnu rýchlosť pri absolútnej kontrole lopty. Práve na tom dlhodobo pracujú. V derby sme nedali ani gól. Veľmi podobné to bolo v Tomášove v nedeľu popoludní. Kombinačná kvalita, výborné dostupovanie, aktívny spôsob hry. To boli naše zbrane. Škoda len, že viacero utešených kombinácii sme nezakončili gólom. Presadil sa len Oliver Gáborík.

U13

Dievčatá z Petržalky dostali v prvom polčase utorkového zápasu lekciu od tímu Roba Vajdu. Napriek tomu, že na konci predĺženého víkendu nemal tréner U13 nikoho na striedanie, chalani výborne kombinovali, zakončovali a boli dominantní. Naše góly zaznamenali Samo Galbavý (2) a Lukáš Malovec s Maxom Bromom (ten pridal ešte jeden po prestávke). Druhý polčas už taký pekný nebol, pretože za gólmi ženúci sa hráči zabudli na kolektívneho ducha. Proti Dúbravke v nedeľu mali Vajnoráci podobnú prevahu, len sa im nedarilo premieňať šance. Napriek tomu zaznamenali 4 góly (Lukáš Malovec dva, Max Brom a Šimon Stanovič po jednom).

U17

Mladší dorastenci nastúpili po krátkej pauze na ďalšie kolo doma proti rezerve Domina. Klub z Trnávky sa snaží, podobne ako my vo Vajnoroch, pracovať na tom, aby jeho hráči zvládali ťažké situácie kvalitnou technikou. Aj preto zápas priniesol veľa pekných momentov. Dostať gól v 5.minúte nie je príjemné. Naši si touto skúsenosťou prešli, a aj keď mali prevahu v držaní lopty a dokázali vyhrávať súboje jeden na jedného, nohy im predsa len trochu oťaželi nervozitou. Kvalitný strelec na hrot by sa im určite hodil. Náš jediný gól strelil Jakub Pucher, ktorý už niekoľko krát dostal príležitosť v seniorských tímoch FK. Body sa po remíze 1:1 delili.