Mládežníci FK Vajnory odohrali svoje zápasy v jeden deň – v sobotu. Tréningový proces bol tentoraz trochu rozbitý, pretože v utorok celý deň pršalo a všetky tímy svoje tréningy zrušili. Od stredy ale išli tréneri podľa harmonogramu a víkend bol už pekný, slnečný. Mimozápasovou udalosťou boli záverečné skúšky študentov trénerskej C licencie, medzi ktorými bol aj Andrej Kulčár. V nedeľu všetko zvládol a do našej trénerskej rodiny patrí už aj papierovo. Gratulujeme….

U10 + U11

Prípravka v tradičnom dvojzápase v jednotnom čase hostila Miloslavov. Súper, s ktorým hráme vyrovnané zápasy, sa aj tentoraz prezentoval veľmi jednoduchým spôsobom boja. Dlhými loptami za obranu a častými nájazdami. Vďaka tejto stratégií sa naši brankári môžu zdokonaľovať vo vybiehaní a deti si vyskúšajú bránenie vysokých lôpt. Na nezaplatenie. Staršia skupina to zopár krát nezvládla, ale oveľa viac nás spoločne mrzelo, že deti sa v druhom polčase ako keby zasekli a už nepredvádzali takú hru, ako pred prestávkou. Naše góly dali Adam Kusala (po krásnej akcii Šimona Krumpolca) a Jakub Hlivák (po pekne zahratej štandardke od Jakuba Fintora). Mladšej skupine tentoraz šéfoval tréner predprípravky Kamil Bľanda, ktorý mal okrem iných v tíme aj troch „svojich“ chlapcov (Filip Farkaš, Alex Candrák, Michal Škodler). Priebeh bol veľmi podobný ako na druhom ihrisku a tiež sme dali dva góly (bratia Račkovci).

U12

Hneď po prípravke sme zrušili dve plochy na šírku a postavili ihrisko pre mladších žiakov trénera Kulčára. Tí ovládli zápas s Kráľovou pri Senci od prvej minúty. Hostia sa zmohli na pár brejkov cez svojho lídra, ale aj ten časom prestal vládať a nebol schopný našich prekvapiť. Prihrávkami po trávniku a dobrým pohybom sa Vajnoráci dostali k veľkému množstvu streleckých pokusov, škoda, že len málo z nich smerovalo medzi žrde. Po jednom rýchlom brejku sa však pekne presadil Markus Šrott. Poctivým dlhodobým tréningom si deti ešte viac osvoja využitie krídelných priestorov, nájdu v sebe trpezlivosť pri ofenzívnych akciách a s tým príde aj väčšie množstvo gólov.

U13

V tom istom čase bojovali zverenci Roba Vajdu v Jarovciach. Na druhý koniec Bratislavy necestujú každý deň, a možno aj tento dlhší presun mal za následok úplne prespatý úvod, v ktorom za pár minút inkasovali až dvakrát. Postupne sa ale chalani zoznámili s prostredím, ustálili sa, upokojili, a začali dávať góly. Po dva zaznamenali Šimon Stanovič, Lukáš Malovec aj Max Brom. O týždeň sa Vajdovci stretnú doma s najlepším tímom súťaže z Miloslavova. Ak máte v nedeľu predpoludním čas, príďte sa na nich pozrieť.

U17

Aj mladší dorastenci hájili farby klubu v sobotu. V Dúbravke, na umelej tráve, kde domáci veľa bodov neuhrali. Naši sa poriadne natrápili. Síce proti najslabšiemu tímu sezóny viedli 2:0 už po 20-tich minútach (góly Rasťo Nowak a Matej Kula), ale potom sa uspokojili a domáci sa nadýchli. Krátko pred prestávkou sme po góle Martina Oravca viedli 3:1, ale v druhej časti sme ďalšie góly nepridali, takže sme sa až do konca obávali. Nakoniec Vajnory vyhrali 3:2 a v tejto sezóne ich čaká už len súboj v Trnávke proti B-čku Domina.