27.kolo III. ligy

FC Petržalka – FK Vajnory   6:0  (3:0)

góly: 3., 38.a 77.Turčák, 16.Polonyi, 51.Kondrlík, 73.Hitka

zostava: Boršovský – Zemeš, Zeman, Vanko, Bľanda – Jacko, Miženko, Mikita (55.Cintavý), Porubčanský, Pucher (85.Fekete) – Uhler

Číslo, ktoré je uvedené v názve článku, znamená počet platiacich divákov, ktorí bol prítomní na súboji nášho Ačka v Petržalke. V nedeľu dopoludnia som zažil prvý, a predpokladám, že aj posledný krát v živote situáciu, že na zápase FK Vajnory bolo viac ako tisíc divákov. A to mi už nikto nikdy nevezme. Bol som pri tom, a som na to hrdý.

Rovnako ako som hrdý na tých, ktorí prišli hájiť naše farby, napriek okolnostiam bojovali až do konca, a užili si to so mnou. Dostali sme síce 6 gólov, ale od lídra tabuľky, a nezlomili sme sa. Najväčší kandidát na postup má vo svojom strede viacero veľmi kvalitných hráčov (Juraj Piroska 215 ligových štartov, Boris Turčák 55, Lukáš Gašparovič 8) a na lavičke ako trénera bývalého 15-násobného reprezentanta Balázsa Borbélyho, ktorý profesionálne pôsobil v Nemecku, Rumunsku, na Cypre a zahral si aj Ligu Majstrov v drese Artmedie. Napriek tomu mali naši chalani, vo výrazne improvizovanej zostave, štyri gólové šance v prvom polčase a pár aj v druhom. Chalani dreli, ťahali jeden za druhého, išli nad svoje možnosti. A kto pri tom z Vajnorákov nebol (fanúšik, hráč, funkcionár), môže len a len ľutovať. Ďalšiu šancu asi mať nebude.

 

23.kolo V. ligy

FK Vajnory – Nová Dedinka   2:6  (1:3)

góly: 43.a 87.Gendiar – 1., 68.a 76.Ondrišík, 2.a 89.Raschmann, 32.Bíro

zostava: Boršovský – Jamrich, Porth, Mikulec, Vulin – Zemeš (60.Rusnačík), Rejžek, Fekete, Velička, Gendiar – Debnár (60.Grendár)

V čase, keď riešime budúcnosť vajnorského futbalu a vo vedení premýšľame, ako ďalej, som absorboval veľa dôležitých informácii aj v sobotu, keď Bčko inkasovalo „šestku“ od Novej Dedinky. Aj na tento zápas sa mužstvo lepilo s problémami a do poslednej chvíle. Aj preto niektorí chalani nepristúpili adekvátne k rozcvičke a v úvode sa nám to kruto vypomstilo. 12.sekunda – 0:1, 125.sekunda – 0:2. Jediným pozitívom bolo to, že sme mali vlastne celý zápas na obrat. V 1.polčase sa veci aj na chvíľu začali diať. V medzihre sme protivníka, ktorý hral na dlhé nakopávané lopty, prevýšili. Vypracovali sme si niekoľko čistých tutoviek, ale dali sme len jeden gól. Takže cez prestávku bol stav 1:3, čo nebolo až také hrozné. Snažili sme sa aj po zmene strán, ale z lavičky mohli naskočiť len dvaja náhradníci a fyzicky začínali upadať viacerí členovia základnej zostavy. Naša rezerva uhrala na jar iba 7 bodov. Do konca sezóny ju ešte čakajú Igram vonku, Malinovo doma a Hrubý Šúr vonku.

 

Richard Fekete