Po zopár stretnutiach cez týždeň odohrali cez víkend mládežnícke výbery svoje zápasy zhodne v nedeľu. Dorastenci v svojom kalendári zápas nemali, takže pár z nich išlo hrať za mužov, ďalší mali voľno.

U10 + U11

Prípravka hrala najprv v utorok v Miloslavove, teda s rovnakým súperom, ako predtým v sobotu doma. Veľkou komplikáciou bola doprava v poobednej špičke, v ktorej som sa konkrétne ja skutočne zamotal a prišiel som presne na výkop zápasu mladšej skupiny. Tá sa snažila statočne odolávať a podarilo sa jej streliť proti jednoducho hrajúcemu súperovi 2 góly (Lukáš Račko z penalty a z hry jeho brat Jakub). Starší, v bráne s Mišom Královičom, síce dostali veľa gólov, ale ich hra mi urobila naozaj radosť. To že po strate domáci po jednoduchom nákope išli hneď do brejkov, je úplne irelevantné. Podstatné bolo, ako sa všetci hráči snažili robiť to, na čom sme sa dohodli – spolupracovali, nebáli sa hrať s loptou, zakončovali (góly dali Paľko Uhlár a Filip Lazo). V nedeľu v Dúbravke som z pracovných dôvodov chýbal, moje úlohy ochotne prebral Andrej Kulčár. V prvom polčase to skúšal v bráne Jakub Hlivák, aj on sa ale rýchlo presvedčil o nástrahách tejto funkcie a v 2.polčase už lietal po ihrisku a strelil 3 góly. V bráne si potom opäť zastal miesto Mišo Královič. Ostatní vzorne bojovali a z chuti si zahrali (ďalšie góly Timo Palčák a Paľko Uhlár). V zápase U10 si odkrútili premiéru ďalší novici – Filip Nagy v bráne a Marko Koniarik. Naše góly strelili Jakub Račko (dva) a Filip Gero.

U12

Kulčárovci dohrávali v utorok zápas v Ružinove. Súper nás predčil v ochote ísť do súbojov aj v individuálnej kvalite. Otázkou ale zostáva, či jeho hráči zažívajú pozitívne pocity, keď ich tréner po prvej pokazenej prihrávke stiahne z hry v 10.sekunde a po opakovaných chybách dokonca pošle plačúceho hráča so slzami prezliecť sa do šatne. Motivácia strachom sa absolútne nezhoduje so zásadami práce v FK Vajnory a nie je ani správna pri výchove detí (dôsledky ale rodičia, ktorí majú samozrejme na výber, pochopia až v neskoršom veku). V nedeľu v Malinove naša U12-tka už kládla väčší odpor a podarilo sa jej proti fyzicky zdatnejšiemu súperovi streliť aj dva góly (Dominika Tranžíková a Paťo Pál).

U13

Veľký šláger zvládli bravúrne chlapci trénera Roba Vajdu. Miloslavov, ako najúspešnejší tím súťaže, si síce vypracoval prvú veľkú šancu, ale Samo Hoza a trochu šťastia nám pomohli situáciu prečkať bez ujmy. Družstvo FK Vajnory potom veľmi konsolidovaným kolektívnym prejavom ovládlo hru, malo viac šancí a strelilo aj gól z nohy Lukáša Malovca. Našim mladším žiakom zostáva ešte jedno kolo a potom krátka nadstavba o konečné umiestnenie.

 

Richard Fekete