Pre zmenu v sobotu odohrali svoje zápasy všetky mládežnícke tímy FK. Prípravkári, žiaci aj dorastenci, pre ktorých to bolo zároveň rozlúčkové vystúpenie so sezónou a možno aj s touto vekovou kategóriou. Udalosťou bol úspech našej U13-tky, ktorá sa stala najúspešnejším tímom svojej skupiny. Aj preto začíname náš súhrn od mladších žiakov.

U13

Robo Vajda sa so svojimi borcami vybral do Čunova aj so šancou preniknúť na čelo tabuľky. Blatné remizovalo v Jarovciach, čo sa dozvedel tréner cez prestávku, hráčov tým nezaťažoval. V prípade výhry mohol vajnorský výber vyskočiť až na vrchol. Nebolo to vôbec ľahké, pretože domáci bránili so všetkými hráčmi a napriek neustálemu tlaku sa naši ťažko dostávali do šancí. Uspel až Samo Galbavý v 27.minúte, krátko na to ale „polozranený“ brankár Samo Hoza neodhadol dobre strelu z diaľky a súper vyrovnal. Hernú prevahu ale predsa len ešte zvýraznil aj gólovo Lukáš Malovec. Prienik na 1.miesto sa podaril. Nasledujú nedeľu v Ivanke pri Dunaji a potom v stredu doma sa v dvojzápase najúspešnejších tímov dvoch skupín rozhodne o tom, kto bude najtímom v súťaži mladších žiakov, ktorú organizuje Oblastný futbalový zväz Bratislava – mesto. Príďte sa pozrieť na naše nádeje.

U12

Prakticky v rovnakom čase, ale v domácom prostredí, zvládali hrdinsky veľké teplo mladší žiaci trénera Andreja Kulčára. Proti Rusovciam nastúpili len s jedným náhradníkom a to sa ešte v prvom polčase zranil Milan Katrenčík. Napriek prázdnej lavičke deti gradovali svoj výkon a po zmene strán zatlačili súpera, ktorého občasné brejky spoľahlivo likvidoval brankár Matej Kemeník. Škoda len, že sa nepodarilo chalanom skórovať.

U11 + U10

Prípravka hrala ráno pred žiakmi na domácom ihrisku. Staršia partia mala v bráne prvý raz Cyrila Obucha a statočne odolával. Hráči pred ním, s tromi náhradníkmi, mali výborný štart, po pár inkasovaných góloch ale strácali sebavedomie a začali sa príliš tlačiť do stredu, čím kradli priestor sebe navzájom. Aj preto sme dali iba jeden gól (Šimon Krumpolec). Za to na druhej ploche to bola poriadna prestrelka. V bráne mladšieho výberu stál znovu začínajúci Filip Nagy, pred ním debutoval Leonard Michalík. V peknom emotívnom zápase sme dali až 9 gólov (4 Lukáš Račko, 3 Jakub Račko, 1 Filip Gero a Martin Katrenčík).

U17

Na záver hrali dorastenci, ktorí na Trnávke ukončili sezónu, s Dominom. To nastúpilo len s deviatimi hráčmi a preto naši bez problémov duel kontrolovali. Už v úvodnej polhodine strelil Rastislav Nowak 4 góly, neskôr pridal ešte jeden (okrem neho sa presadili aj Matej Kula a Martin Oravec). Pre tento tím to bola bodka za súťažným ročníkom, ktorý sa skončil nepríjemne pre Jakuba Puchera, v závere zápasu si totiž zlomil ruku. A prišlo to po absolútne zbytočnom neférovom zákroku frustrovaného obrancu za stavu 7:1 pre našich.