Oveľa chudobnejší bol program tímom v predchádzajúcom týždni, pretože súťaže už vrcholia a dorastenci aj družstvo U12 už svoje sezóny uzatvorili. Navyše prípravkári hrali až v pondelok. Najzaujímavejšie teda bolo sledovať, ako sa darí U13-tke v prvom zápase o víťaza ligy v Ivanke pri Dunaji.

 

U9

Ešte predtým sme vyslali na turnaj v Bernolákove novotvoriacu sa skupinu U9 (deti narodené v roku 2010). Ich prvé spoločné vystúpenie v sobotu nebolo premiérové len pre väčšinu chlapcov, ale aj pre nové dresy, ktoré sme ako prvé dali potlačiť logom FK Vajnory (všetky ďalšie série budú mať na hrudi už aj naše „Véčko“). Chalanov trénera Paťa Mozolu ťahali už ostrieľaní hráči, bratia Jakub a Lukáš Račkovci a Filip Gero, ktorí celú sezónu hrávali za U10. S nimi aj brankár Filip Nagy, ktorý už má tiež pár majstrovských súbojov za sebou. Zaujali ale aj ďalší a bolo sa radosť pozerať, ako sa vedia popasovať s nástrahami celodenného turnaja. Táto skupina bude od novej sezóny reprezentovať náš klub už v riadnej súťaži. V Bernolákove bolo s trénerom Mozolom 13 hráčov – na fotke horný rad zľava Patrik Kašický, Kristián Lásik, Aleksandar Kuriš, Lukáš Račko, Marko Koniarik, Filip Gero, brankár Filip Nagy, dolný rad tvoria zľava Leonard Michalík, Lukáš Sivý, Jakub Sekera, Werner Marenčík, Jakub Račko a Jozef Semančin. Prajeme im veľa veľa radosti z futbalu.

 

U13

Vajdovci dokázali vybojovať líderskú pozíciu v ich skupine a celý ročník tak vygradoval záverečným dvojzápasom s víťazom druhej skupiny, s Ivankou pri Dunaji. Prvý zápas vonku, v nedeľu napoludnie, našim veľmi nevyšiel. Niektorí hráči poňali súboj až príliš defenzívne, nedržali kompaktné postavenie s ostatnými a vzniknuté medzery súper využíval na vlnovité útoky. V úvodných 15.minútach musel brankár Samo Hoza prekusnúť 3 góly vo svojej sieti. Potom sa už Vajnoráci nedokázali zmobilizovať a v Ivanke nedali ani gól. Odveta je na programe v stredu o 17:30 na našom ihrisku a bude to vôbec posledný súťažný zápas FK Vajnory v tomto ročníku. V sobotu nás čaká turnaj mladších žiakov (vo Vajnoroch), v nedeľu potom hromadný záverečný tréning prípravkárskych tímov a od pondelka už bude naša hracia plocha oddychovať.

 

U11 + U10

V pondelok poobede dohrali sezónu aj prípravkárske tímy. Na Trnávke s Dominom. Naše zloženie výrazne pozmenili povinnosti detí v škole v prírode, niektoré sú choré, alebo ich vyradili päty (tradičný zdravotný problém v tomto veku).  Začínala mladšia skupina. Od trénera Bľandu prišli Mišo Kohan a Bruno Gazárek, od trénera Mozolu zase tradične Račkovci, brankár Filip Nagy a tentoraz aj Marko Koniarik. Napriek tomu, že sme v úmornej teplote mali na striedanie iba jedného hráča, chalani sa ukázali v parádnom vydaní. Bojovali, futbalovo premýšľali, snažili sa využiť voľné priestory a hrali naplno až do konca. Odmenou bolo 6 gólov. 4 z nich dal Jakub Račko, po jednom Lukáš Račko a Marko Koniarik, ktorý je tak ďalším v poradí na vajnorskom zozname strelcov v oficiálnych zápasoch.

 

Starší tím vystužili bratia Pálovci od trénera Kulčára, inak by som nemal koho striedať. V bráne bol Cyril Obuch. V prvom polčase sa len opaľoval, pretože jeho spoluhráči v poli hrali výborne. Nepúšťali súpera cez stredovú čiaru, držali šikovne loptu, nestrácali ju zbytočne a preto si vypracovali aj veľa šancí. Strelili sme 6 gólov. Lenže teplota viac ako 30 stupňov (to len predpokladám, lebo som mal čo robiť, aby som tie dve hodiny len tak odstál na mieste), nás postupne úplne vyčerpala. V únave sme po zmene strán už neboli takí dôslední v bránení, prihrávkach ani zakončení, takže sme pridali len jeden zásah. Súper hrajúci na tri šestky (zápas odohral s 19 hráčmi) nás postupne fyzicky jasne prevýšil. Bola to ale výborná škola, veď futbal je letný šport J a treba si skúsiť aj takéto podmienky, aby sme vedeli, ako narábať so silami. Naše góly dali Šimon Krumpolec, Timo Palčák, Dominik Pál (všetci po dva) a Jakub Hlivák.