Po krátkej letnej príprave sme jesennú časť sezóny 2018/2019, súťaže ml.žiakov –U 13,začali s menšími obmenami oproti predošlej sezóne. K starším žiakom „preskočili“ Dominika Tranžíková, Juraj Kuchta, a bratia Jakub a Matej Kemeníkovci. Naopak pribudli chalani z prípravky Štefan Vejinovič, Pavol Uhlár, Maxim Toman, Šimon Krumpolec, Timotej Palčák a Marek Jendrišák, ktorí sa  rýchlo zapracovali do mužstva.

Veľmi by som chcel vyzdvihnúť účasť na tréningových jednotkách, keď väčšine hráčov sa blíži k 100%. V tomto smere chcem poďakovať aj rodičom, ktorí sú ochotní napriek hektickej dobe voziť svoje deti na tréningy a zápasy. V tých sme, a to musím zdôrazniť, boli v drvivej väčšine v rámci jesennej časti dominantným družstvom z hľadiska všetkých herných činností.

Veľkým pozitívom je, že chalani dokážu jednotlivé situácie riešiť futbalovo  aj keď sú pod tlakom a to aj v tzv. nebezpečných priestoroch pri našej bráne. Častokrát predviedli nádhernú akciu,  do ktorej boli zapojení hráči z každej formácie, či prekvapivú kľučku, alebo prihrávku (ako sa povie, ktorá“ mala oči“), takže s radosťou musím konštatovať, že nie raz som mal zimomriavky na chrbte. Myslím si, že za všetko hovorí počet strelených gólov v súperovej sieti, celkovo ich bolo v 13 stretnutiach 56.

Takže celkovo môžeme byť s jesennou časťou spokojní, ale tá je už minulosťou a my sa už teraz tešíme na jarné pokračovanie.

Andrej Kulčár, tréner U13