Trénerský tím FK Vajnory posilnili pre touto sezónou dve veľké posily. Martin Rejžek sa posadil na lavičku mužov, Stanislav Angelovič už o pár týždňov preberie novovytvorený tím prípravky U9, v ktorom bude hrávať aj jeho syn. Obaja odpovedali na niekoľko otázok. Celé rozhovory nájdete v najbližšom vydaní Vajnorských noviniek….

Martin Rejžek

Narodil sa v Bratislave. Žije s rodinou vo Vrakuni. Má 32 rokov a za sebou bohatú futsalovú kariéru. Ako dlhoročný hráč Slovmaticu FOFO získal 9 slovenských titulov. Bol dlho súčasťou reprezentačného kádra. Postupne prešiel na lavičku. Ako tréner získal titul so Slovmaticom aj z jeho nástupcom Slovanom Bratislava. Aktuálne vedie Slovan v druhej najvyššej súťaži a pôsobí ako asistent trénera Slovenska. Vo Vajnoroch je vo funkcii hrajúceho trénera.

V FK Vajnory si už dlhšie. Kedy a ako si sa k nám dostal?

Môj prvý kontakt s FK Vajnory bol pred asi 10 rokmi na Vajnorskej penalte kam nás všetkých spoluhráčov zavolal Peťo Brndiar. Páčila sa nám akcia aj príjemná atmosféra, ktorá panovala na ihrisku. Začali sme ju navštevovať pravidelne. Neskôr, keď sa rozpadol klub FA Bratislava, som prišiel hrávať za B-mužstvo. Zostal som aj po jeho zrušení.

 

Prečo si sa rozhodol pred touto sezónou prijať úlohu hrajúceho trénera?

3 týždne pred 1.kolom som zisťoval, kedy sa začína príprava. Peťo Belobrad mi povedal, že to vyzerá veľmi zle a muži sa možno odhlásia. Ostal som z toho chvíľku zaskočený a smutný. Rozhodol som sa, že to skúsim nejako obvolať a presvedčiť pár kamarátov. Najprv futsalistov a potom takých, čo nikde nehrajú. Aby prišli do Vajnor pomôcť a spraviť dobrú partiu s Vajnorákmi, ktorí ostali. Takú, ktorá si si rada príde zatrénovať a počas zápasov sa bude hlavne baviť.

 

Chalani z futsalu sú väčšinou reprezentanti. Páči sa ti ich mix s partiou Vajnorákov?

Mix je dobrý. Vajnoráci idú zatiaľ príkladom, čo som veľmi rád. Verím, že ešte pár mladých hráčov sa pridá a bude chodiť pravidelne na tréningy v dobrom počte aby sa neopakovala situácia z minulých rokov. Dúfam, že všetci po poslednej sezóne pochopili, že bez tréningu sa to naozaj nedá!