Trénerský tím FK Vajnory posilnili pre touto sezónou dve veľké posily. Martin Rejžek sa posadil na lavičku mužov, Stanislav Angelovič už o pár týždňov preberie novovytvorený tím prípravky U9, v ktorom bude hrávať aj jeho syn. Obaja odpovedali na niekoľko otázok. Celé rozhovory nájdete v najbližšom vydaní Vajnorských noviniek….

Stanislav Angelovič

Narodil sa v Lipanoch. Má 37 rokov. S rodinou sa pred pár rokmi prisťahoval do Vajnor. Má za sebou skvelú kariéru profesionálneho futbalistu. V našej najvyššej súťaži odohral 162 zápasov a dal 6 gólov.

2 tituly získal s MŠK Žilina (2010, 2012), jeden so Slovanom Bratislava (2009). V Pamäti má doteraz aj jeseň 2010, keď pod vedením Pavla Hapala nastúpil v drese Žiliny na všetkých 6 zápasov v skupine Ligy Majstrov. Pôsobil aj v zahraničí.

 

Ako sa zrodil tvoj príchod do FK Vajnory ?

Nakoľko mám za sebou profesionálnu kariéru futbalistu a k futbalu mám stále blízko aj po jej ukončení, rozhodol som sa podporiť a pomôcť vajnorskému futbalu tým, že začnem trénovať detičky. Myslím, že spätná väzba, ktorú od detí dostávate, keď sa posúvajú, je Vaša najväčšia odmena. Chcem byť pri ich začiatkoch a ukázať im čo si futbal vyžaduje, rozvíjať ich rast a naučiť čo najviac.

Ako hráč si dosiahol pekné úspechy. Aké máš trénerské vzdelanie a čo máš v tejto pozícii za sebou?

Mám trénerskú licenciu UEFA B. Po skončení profesionálnej kariéry som bol hrajúcim trénerom mužov vo Svätom Jure, kde sa nám podarilo dosiahnu pekný úspech v podobe postupu do 2. ligy.

 

Doteraz si viedol seniorov, čo očakávaš od práce s deťmi?

Práca s deťmi má svoje špecifiká a mojou hlavnou úlohou bude deti čo najviac naučiť, či už základné herné činnosti alebo následné veci z toho vyplývajúce. No prvoradou úlohou bude aby mali deti radosť z každého tréningu, aby sa tešili na ďalší a mali z toho, čo robia, radosť.

 

Ktorá myšlienka pri práci s mládežou je pre Teba najdôležitejšia?

Moje krédo pri futbale je stále rovnaké, či pri mužoch alebo mládeži… Baviť sa futbalom… 🙂