Po náročnom lete, keď sa skladal tím mužov po vypadnutí na poslednú chvíľu, sa nám podarilo odštartovať nový ročník štýlovo. S novým (hrajúcim) trénerom na lavičke, novými i staronovými hráčmi na ihrisku, známymi aj menej známymi tvárami, sme Čunovo jasne prevýšili a vyhrali 8:0. Novovytvorené zoskupenie starších hráčov z Vajnor a výborných futsalistov, plus pár iných nováčikov, zabávalo divákov až do konca. Po 15-tich jarných prehrách to bolo naše prvé súťažné víťazstvo v kalendárnom roku 2019.

1.kolo IV. Ligy   (11.8.)

FK Vajnory – Čunovo    8:0  (2:0)

gól: 4.a 55.Jakubec, 23.a 50.Rafaj, 69.a 89.Cintavý, 87.Duchoň, 88.PK Brndiar

zostava: Brndiar – Miženko, Belobrad, Kyjovský, M.Zdráhal – Bahna (69.Šály), Rafaj, Zeman (55.Duchoň), Kozár (73.Tymkovych), Bagin (60.Osvald) – Jakubec (57.Cintavý)

Hrajúci tréner Martin Rejžek (predstavujeme ho v ďalšom článku) tentoraz nastúpiť nemusel. Úvod štvrtoligovej sezóny bol naozaj vydarený. Kým sa mužstvo zohrá úplne, predsa len to chvíľu potrvá. Treba skĺbiť všetky hráčske myšlienky. Aj v nedeľu sme v prvom polčase zbytočne zbrklo strácali lopty. Až postupne si hráči začali rozumieť a v závere, keď sa už hosťom úplne minuli sily a stratili aj odhodlanie, sme zápas premenili na exhibíciu. Zostáva len veriť, že sa hráči budú baviť nielen cez zápasy, ale aj na tréningoch, pretože tie sú základom úspechu. Diváci boli taktiež spokojní. Všetci hráči ich potešili výkonmi, David Jakubec (Dzivi), Dušan Rafaj a Maťo Cintavý (Cinto) strelili po 2 góly. Blysol sa aj Peťo Brndiar. Istotou v bráne aj premenenou penaltou.