Vajnorskí muži otvorili novú sezónu úspešne. Na súťažný zápas nastúpili po veľmi dlhej pauze, ktorú spôsobila pandémia. Naposledy hrali pred príchodom korony v Lábe – 10.novembra 2019. Pevne veríme, že podobné prerušenie sa už konať nebude. Bola by to škoda, keďže sa u nás formuje nový zaujímavý tím zložený z viacerých generácií i národností.

1.kolo IV. Ligy (9.8.2020)

FK VAJNORY – SVÄTÝ JUR    3:0    (1:0)

góly: 36.pk Jakubec, 53. a 60.Bodnar

zostava: Boršovský – Andrela, Vanko, Depeš (46.Meško), Uhler – Jakubec, K.Bľanda, Gála, J.Bľanda (46.Kováč), Prince – Bodnar

V zostave trénera Marcela Huláka, ktorý k nám prišiel už v decembri, ale súťažnú premiéru absolvoval až teraz, sa objavili viaceré nové mená. Obranu riadil navrátil Matej Vanko, Kamila Bľandu doplnil v strede jeho mladší brat Jozef, na krídle sa uviedol Nigérijčan Prince a pod hrotom podporoval ofenzívu Adam Gála. K nim boli primiešané už známe mená – Marek Boršovský v bráne, mladý Oliver Depeš ako stopér, Tomáš Uhler s kapitánskou páskou, David „Dzivočák“ Jakubec a nechýbali ani dvaja Ukrajinci – Mišo Andrela a Ivan Bodnar.

Úvod, ako obvykle v prvých kolách, bol opatrný. Sebavedomý súper, ktorého týždeň predtým povzbudil dobrý pohárový výkon proti treťoligistovi z Pezinka, extrémne stláčal ihrisko. Snažil sa tým v strede zmenšiť priestor na minimum, čo sme začali riešiť dlhými nákopmi. Prvý polčas v extrémnom teple dlho nejaké obrovské šance neponúkal, aj keď hostia mali niekoľko nebezpečných náznakov, ktoré musel riešiť Marek v bráne. V 36.minúte sa chcel Prince presadiť v súboji jeden na jedného a bol faulovaný. Šikovný hráč, ktorého k našej obci viaže rodinná väzba (aj keď komplikovaná), vybojoval penaltu. „Dzivi“ ju bezpečne premenil.

Veľké komplikácie nám narobila prestávka. Aspoň sa to tak na prvý pohľad zdalo. Museli sme dvakrát vynútene striedať. Jožka Bľandu limitovalo zapálené hrdlo, Olivera Depeša zase vyradila nevoľnosť z horúčavy. Nášmu mužstvu to ale neuškodilo. Iba 17-ročný Matej Meško dobre naskočil na ľavej strane obrany a v strede veľmi pomohol Rado Kováč. Šéftréner mládeže v našom klube síce nevydržal celý zápas (5 minút pred koncom ho odstavil zadný stehenný sval), svojou technikou a prehľadom ale bol 40 minút naozaj veľkým prínosom.

Úvod druhej časti bol kľúčový. Najprv Maťo Meško vysunul do nájazdu Bodnara. Ten nevyužitie tejto čistej šance napravil. Dokonca dvakrát. V 53.minúte naňho totálne zabudla obrana pri centri Jakubca a v 60.minúte mu pripravil streleckú pozíciu Kamil Bľanda. Poslednú polhodinku sme proti „otrávenému“ protivníkovi uhrali s rozumom.

Derby bolo premiérou pre viacerých nových hráčov FK Vajnory. A to máme v talóne ešte niekoľko zaujímavých mien. V našich radoch je napríklad veľmi šikovný 17-ročný brankár Stanislav Mateleha, ktorý vyrastal v mládežníckych akadémiách Interu a Slovana Bratislava. Pevne veríme, že si fanúšikovia v týmto chlapcom nájdu cestu a povzbudia ich už v najbližších kolách. V Lamači hráme v sobotu 15.8. o 17:30 a potom nastúpime dvakrát doma (23.8. Kostolište, 30.8. Čunovo). Podrobnosti nájdete na našej stránke www.fkvajnory.sk.