15.august 2020 bol z pohľadu nášho klubu plný rôznych udalostí. Kľúčové sú tri momenty:

čas 12:04 – Maťo Meško spúšťa závlahu a kontroluje výsledky minibrigády

čas 16:27 – Marek Boršovský hovorí ÁNO

čas 19:14 – svetom začína letieť výsledok zápasu mužov

udalosť č.1 – BRIGÁDA

Na tri predpoludňajšie hodiny sa zišlo sedem chlapov na výkop niekoľkometrových jarkov, aby sme mohli posunúť puky zavlažovania. „Otec malého ihriska“ Maťo Meško si všimol, že zopár miest nie je pri polievaní pokrytých. Všetko poctivo naplánoval a pripravil, takže stačilo už len kopať a kopať. Po novom by už nemali byť žiadne miesta bez vody. Okrem Maťa patrí poďakovanie za ochotu a pomoc aj Ivanovi Depešovi, Slavovi Múčkovi, Andrejovi Kulčárovi, Vladovi Vančíkovi a Peťovi Belobradovi. No a trošku aj Dodovi Pilnému, ktorý chcel prísť, no vyradili ho zranenia z bratovražedného piatkového futbalu starých pánov 😊 (zub a členok). 

 

udalosť č.2 – SVADBA

Krátko po prudkej hodinovej búrke, cca o 16:00, sa začali diať veci aj v našom kostole. Brankár seniorského tímu Vajnor Marek Boršovský sa oženil s Dominikou Feketeovou (a nielen preto, aby sa vyhol rannej brigáde…. 😊 ). Uzatvorili futbalové manželstvo (viď figúrky na torte…), keďže aj nevesta ochotne a často pomáha pri našich akciách a cez zápasy mužov sa stará o bufet. Dvom vajnorským srdciarom blahoželalo viacero súčasných či bývalých spoluhráčov, zástupcovia klubu i fanúšikovia. Bolo by ich aj viac, ak by sa tím mužov v tom istom čase nepresúval na majstrovský duel do Lamača….

Marek a Dominika, aj touto cestou Vám želáme veľa krásnych spoločných rokov plných lásky, porozumenia, spolupráce a zdravia. A samozrejme aj pomoci futbalovému klubu 😉.

 

udalosť č.3 – ZÁPAS

2.kolo IV. ligy

15.8.2020

Nielen ženáč Marek chýbal v Lamači. V súboji, ktorý mal výkop o 17:30, nenastúpili ani dovolenkujúci Nigérijčan Prince a zranený Rado Kováč. No a na poslednú chvíľu vypadol pre bolestivé kolená aj Oliver Depeš. Oproti prvému kolu sezóny sa ale objavili na našej súpiske skúsení Martin Rejžek a Martin Zdráhal. Na druhý koniec mesta sme teda cestovali so 14-timi hráčmi.

FK LAMAČ – FK VAJNORY   2:3   (2:2)

góly: 41.Boháč, 45.Pavlák – 18. a 55.Bodnar, 36.pk Jakubec

zostava: Mateleha – Andrela, Vanko, J.Bľanda, Meško (46.M.Zdráhal) – Uhler, Jakubec, Gála (56.Rejžek), K.Bľanda, Šály (90.Matovič) – Bodnar

Napriek zmenám v základnej zostave sa tréner Marcel Hulák o kvalitu nášho tímu vôbec neobával. Po dvoch krásnych akciách cez Maťa Šályho a Ivana Bodnara (vyrobil aj penaltu) sme viedli. Skúsený tréner Lamača Jozef Pšenek v 37.minúte reagoval dvojitým striedaním. Do útoku nasadil dvoch veľmi vysokých hráčov, síce ťarbavejších s loptou, ale nepríjemných vo vzdušných súbojoch. Svojim dôrazom sa práve oni postarali o vyrovnanie už do prestávky. Na hru v štýle vabank vymyslel cez pauzu Marcel taktickú odpoveď. Stiahol Maťa Meška, ktorý odviedol na ľavej strane obrany poctivú robotu, dozadu prešiel skúsený a vysoký Tomáš Uhler a na krídle začal domácich „točiť“ Maťko Zdráhal. Je stále náš hráč, síce ako futsalista netrénuje s mužstvom, ale bol ochotný v čase voľna pomôcť, tak prečo nie…. Po druhom góle Ivana Bodnara prišiel aj Rejžo, takže sme dokázali loptu častejšie podržať. Protivník búšil, ale Vajnoráci odolali. Plnili na 100% pokyny trénera, bojovali jeden za druhého. Ako mi napísal tréner: „Na svoje mužstvo som veľmi pyšný !!!! FK Vajnory môže byť hrdé na to, že dalo dokopy také obrovské bojovné srdce tvorené každým hráčom !!!“. Príďte sa na novotvoriaci sa kolektív pozrieť sami. Ďalšie 2 zápasy hráme doma (vždy o 17:00). 23.8. hostíme Kostolište, 30.8. príde Čunovo.

P.S.: Krásny deň to bol pre vajnorský futbal….

čas 06:37 – domov sa začína plaziť posledný zo svadobčanov 😊