Nielen dorastenci, ale aj žiaci sa budú v tejto sezóne stretávať väčšinou so staršími spoluhráčmi. U13 (na hlavnej fotke) aj U15. Situácia vznikla posunutím všetkých tímov v rovnakom zložení aj s trénermi o kategóriu vyššie tak, aby sme mali v prvom rade dosť chlapcov v doraste. V klube sme lepšiu alternatívu nenašli. Tento ročník bude teda z tohto pohľadu špecifický a prosíme všetkých, aby chlapcov povzbudili. Aj víkend ukázal, že ak budú odvážni a sebavedomí, väčšine súperov sa dokážu vyrovnať.

U13

Krásny príklad ponúkol súboj mladších žiakov v Kalinkove. Prvýkrát v živote zažili takmer všetky deti (tréner Paťo Mozola) zápas na väčšom ihrisku (brány sú na hranici pokutových území, teda cca 70 metrov od seba, šírka je cca 55 metrov). No a premiérovo nastúpili pred brankárom až s ôsmymi hráčmi v poli. Chalani na vlastnej koži pocítili, že väčšia plocha vyžaduje väčšie nároky na kondíciu a samozrejme aj na lepšiu prácu s loptou, keďže je na nej viac protihráčov. Prvý polčas nazvime zoznamovacím. Vynikajúco v ňom zachytal Cyril Obuch, aj keď nejaké góly dostal. Deti testovali čo si môžu dovoliť a ako veci fungujú. No a druhý už bol z našej strany oveľa lepší. Futbalovejší, dôrazný ale zároveň fér, odvážnejší. Stále viac si hráči dovolili a strelili aj dva pekné góly. Ondro Hrušovský zahral parádne priamy kop a výborne napádanie dokončil Daro Richter milimetrovou prihrávkou a Filip Varga ideálnym zakončením okolo brankára. Pochvala patrí aj Rišovi Barošovi, ktorý si v druhom polčase vyskúšal pozíciu brankára a zvládol ju statočne. Koniec koncov tak ako všetci ostatní. Ďalší zápas hrá U13 v nedeľu o 9:00 doma s Kráľovou pri Senci.

U15

Súboj starších žiakov v Blatnom sme rozobrali s trénerom Andrejom Kulčárom, ktorý bol veľmi spokojný. Aj táto partia sa už musí vysporiadať s novými podmienkami. Hrá už na klasické, veľké ihrisko s 11-timi hráčmi. Predtým si to párkrát vyskúšala, no v Blatnom to bolo prvý raz naostro.

A ak by deti udržali ešte viac pokoja vo finálnej fáze, mohli dať aj viac ako jeden gól. Po samostatnom úniku ho strelil Jakub Reingraber. Naši súpera futbalovo prevýšili, domáci ich trápili akurát dlhými odkopmi na dvoch rýchlych útočníkov. A to bolo všetko. Ak chcete vidieť toto vajnorské družstvo  naživo doma, máte tento týždeň dve možnosti – v utorok aj v nedeľu o 11:00, keď privítame Iskru Petržalka resp. FTVŠ Lafranconi.

 

Richard Fekete

Predseda FK Vajnory