Ani to dlho netrvalo, a chlapci z nášho nového dorastu sa presvedčili, že keď makajú, bojujú a pomáhajú si, sú schopní získavať body aj v kategórií U17. Podarilo sa to už v nedeľnom, 2.kole, v Modre. Navyše po peknom obrate po prestávke.

2.kolo III.ligy (30.8.)

Modra – FK VAJNORY   1:3   (1:0)

góly: 25.Wittlinger – 59. Dúbravka, 61.Malovec, 66.Galbavý

zostava: Hoza – Blaňár, Šumichrast, Kling, Fekete – Šrott, Wicklein, Dúbravka, Stanovič, Uhlár (58.Galbavý) – Malovec

Úvod bol v znamení tlaku domácich, ktorí niekoľko šancí nepremenili, ale v 25.minúta za brankára Sama Hozu zaplachtila strela z väčšej vzdialenosti. Vajnoráci sa súpera nezľakli. Veľmi rýchlo zistili, že na jeho obranu platí rýchlosť. Škoda len, že kapitán Lukáš Malovec nezvládol ani jeden zo štyroch samostatných nájazdov na brankára. Po prestávke sa pomer síl úplne otočil. Zatiaľ čo domáci odrazu fyzicky nestačili, naši ožili, prebrali iniciatívu a súpera prakticky nepúšťali na svoju polovicu. Odmenou bola krásna strela Matúša Dúbravku, ktorý bol v zápase pľúcami tímu. Rovnaký hráč vyrobil aj druhý gól, keď dôsledne sledoval loptu po dlhom aute, od bránkovej čiary ju poslal okolo vybiehajúceho brankára a potom ju už stačilo len zasunúť do prázdnej brány. Vydarených 10 minút uzavrel presnou strelou z hranice 16-tky striedajúci Samo Galbavý. Bojovnosťou už Vajnory výsledok udržali a domov si odviezli veľmi povzbudzujúce víťazstvo. O ďalšie sa pokúsia vo štvrtok na našom ihrisku proti Dominu B (17:00).