U11

Najprv sa v sobotu predpoludním predstavili prípravky v Ivanke, kde hrajú ako prvé U11-tky. Tie naše mali futbalovú prevahu. Vypracovali si veľa šancí, ktoré aj často využili. Presadilo sa až 6 hráčov. Najviac, až 8 gólov, strelil Jakub Račko. Veľmi dobre ale hrali všetky deti a mohli sa spoľahnúť aj na istého Maxa Méryho v bráne. V zápase sa ukázalo, že tréner Rado Kováč bude musieť zapracovať na tom, aby si jeho zverenci udržali v takýchto jasných súbojoch koncentráciu a hlavne REŠPEKT k súperovi. Pretože FK Vajnory to od nich bude vždy vyžadovať.

U10

Potom nastúpila „armáda“ Stana Angeloviča. Zahrňuje už 27 hráčov. Aj v tom sa odzrkadľuje náš prístup k deťom. Pre ich vysoký počet sme k tímu museli vrátiť asistenta Peťa Mozolu, s ktorým sme chvíľu rátali ako s trénerom U9…. Napriek tomu, že kvalitatívny rozdiel medzi jednotlivcami je teraz veľký, keďže niektoré trénujú už roky, iné len pár dní, budú hrávať určite všetci. Aj keď zápasy tejto skupiny budú, zdá sa, najvyrovnanejšie. Tentoraz dala 4 góly. Postupne Tomáš Dlugolinský, Patrik Vlček, Lukáš Tóth a Xavier Peter Angelovič. Viaceré šance zostali nevyužité, ale to nevadí. Hlavné je, že mali deti radosť z futbalu.

U9

Ako poslední vybehli najmladší. Po zvážení viacerých okolností sme k tomuto družstvu predsa len posunuli začínajúceho Dominika Vajdu. Počúva, je otvorený novým myšlienkam s akými pracujeme vo Vajnoroch, ako hráč má za sebou pôsobenia v špičkových mládežníckych akadémiách na Slovensku, a to pod vedením skvelých odborníkov, takže by z neho mohol byť výborný tréner. Potrebuje sa len zbaviť zopár škodlivých zažitých futbalových stereotypov. Ale on to zvládne. Tak ako časom zvládne aj objavenie chlapca ochotného ísť do brány 😊. Jeho partia hrala druhý zápas v živote a tentoraz viac útočila a  viac strieľala. Vďaka tomu dala 6 gólov. Z prvého hetriku v živote sa tešil Alex Šiška.

U13

Nedeľné predpoludnie na domácom trávniku patrí žiakom. O 9:00 budú v tejto sezóne začínať svoje zápasy mladší, o 11:00 starší. Družstvo U13 hostilo Kráľovú pri Senci. Tréner Paťo Mozola mal až na jedného chlapca k dispozícii všetkých hráčov. Aj jeho skupina sa postupne rozrástla a aktuálne je 17-členná. Súboj to bol vyrovnaný. Naše góly dali David Blaho, Bruno Gazárek a úplne pred koncom Max Markulák. Náš tím bol trénerom správne nútený rozohrávať po zemi, vďaka tomu mali deti veľký počet dotykov s loptou a museli riešiť ťažké situácie pod tlakom. Samozrejme z toho rezultuje veľa šancí súpera, keďže v tejto kategórií robia deti chyby často, ale len chybami sa učia a len tento prístup ich posunie ďalej. Áno, jednoduchšie by bolo nechať brankára vykopávať a čakať ako sa lopta poodráža, ale my chceme vychovať futbalistov, nie dostihové kone, ktoré budú len behať z jednej strany ihriska na druhú. 

U15

Hneď po tom sa postavili starší žiaci Andreja Kulčára proti Lafranconi FTVŠ. Súboj som nevidel. Podľa trénerových slov boli jeho zverenci v prvom polčase futbalovejší, ale v tom druhom už strácali kvalitu a ich chyby hostia trestali. Tentoraz sa Vajnoráci strelecky nepresadil.

U17

Dorastenci mali tento víkend voľno… Najbližšie hostia v sobotu o 16:30 Miloslavov. Vyžrebovanie a zápasové plány všetkých družstiev nájdete na našej stránke www.fkvajnory.sk.

Richard Fekete