Víťazstvo nad Závodom nás nenaštartovalo tak, ako sme si predstavovali. Pred týždňom sme prehrali na pôde ašpiranta na postup z Vrakune (1:5) a v 8.kole sme doma nestačili na nováčika z Novej Dedinky. Opakovala sa situácia zo zápasu s Čunovom, ktorý na našom ihrisku rozhodol v prospech hostí taktiež pokutový kop. 

8.kolo IV. Ligy (20.9.)

FK VAJNORY – NOVÁ DEDINKA   0:1   (0:0)

gól: 48.pk Várady

zostava: Mateleha – Zeman, Depeš (56.Ondečko), Vanko, Uhler – Lihotský (73.Matovič),  J.Bľanda, K.Bľanda, Miženko – Jakubec (86.Gocký) – Bodnar

Po ďalšom usmernení v súvislosti s koronavírusom sme sledovali vystúpenie zverencov trénera Marcela Huláka s rúškami a bez možnosti občerstviť sa v našich bufetoch. Zápas v peknom počasí mal ale aj tak solídnu kulisu vďaka našim aj súperovým fanúšikom. V zostave sa znovu objavil Oliver Depeš v obrane ako aj dvaja skúsení borci Lukáš Zeman a Paľo Miženko. Premiéru v drese Vajnor absolvoval šikovný stredopoliar Samo Lihotský. Hostia hrajú už roky rovnaký futbal, čo môžeme skonštatovať na základe skúseností nášho, už neexistujúceho, B-čka z V.ligy. Jednoduché nákopy na rýchlych hráčov vpredu a dôraz, často hraničiaci s férovosťou. Ustrážiť ich musí rozhodca, a ten čo pískal v nedeľu, súboj pod kontrolu nedostal. Každopádne Vajnoráci mali aj tak šance na to, aby nováčika zdolali, ale naša ofenzíva aktuálne tápe. V posledných 6 dueloch sme dali len 4 góly. Celkovo sme sa v 8 kolách novej sezóny presadili 10 krát, vďaka 4 strelcom. Najviac, päť gólov, nazbieral Ivan Bodnar (na fotke zo zápasu s Kostolišťom). Chalani sa musia viac spoznať. Ich nesúlad sa logicky prejavuje hlavne v ofenzíve, keď treba tvoriť a viac si porozumieť. Verme, že to príde v nasledujúcich dueloch. Ten s Novou Dedinkou rozhodla penalta hneď po prestávke po zbytočnom faule v pokutovom území. Najbližšie sa predstavíme v pezinskej Cajle (27.9. o 16:00).