14.kolo IV.ligy (13.6.2021)

FK VAJNORY – OŠK LÁB  2:1   (2:0)  

góly: 21.a 27.Vanko – 78.pk Galajda

zostava: Boršovský – Miženko, Vanko, Belobrad, Matovič (65.Uhler) – Jakubec (55.Bahna), Lihotský (71.Šály), K.Bľanda, Gocký (52.Gála), Matulník  – Prince

S domácim prostredím sme sa v skrátenej sezóne rozlúčili proti Lábu. Predposledné kolo bolo zároveň rozlúčkou s vajnorským dresom pre dve dlhoročné opory. Kapitána Petra Belobrada a Dávida Jakubca. Ich odchodom sa prakticky kompletne zavŕšila generačná výmena kádra.

Začiatok duelu bol slabší. Do 15.minúty sme hľadali loptu na ceste medzi zaparkovanými autami šesťkrát. Hosťom, ktorí sa schádzali pred súbojom veľmi ťažko, takýto priebeh vyhovoval. Vajnorákov nakopla 21.minúta, keď hlavičke Mateja Vanka pomohol do siete teč jedného z obrancov. Chalani sa uvoľnili a do konca prvého polčasu kraľovali. Aj preto, že zakrátko Maťo svoj kúsok hlavou zopakoval, tentoraz namieril presne sám. Ďalšie dve obrovské šance  zahodili Prince a Alex Gocký. Druhý polčas sledoval na vlastné oči už aj bývalý dlhoročný tréner Vajnor Peter Kuchár starší, ktorý sa u nás ukázal po dlhom čase. Šancí videl málo. Naši sa totiž stiahli a neboli tak aktívni a hostia sa stále trápili. Zjavne netrénovaní a unavení ukazovali namiesto futbalovosti skôr široký zásobník úmyselných faulov. Prince ich ale pri ďalšej tutovke nepotrestal. V 78.minúte zahral rukou Maťo Šály a súper z penalty znížil. Samozrejme ho to nabudilo, chcel aspoň vyrovnať, no kvalitou nehýril, takže sme všetky jeho náznaky ustáli. Záverečný zápas redukovanej sezóny nás čaká v sobotu 19.6. v Jakubove.

Na záver poďakovanie dvom hráčom končiacim s futbalom. Nie sú rodení Vajnoráci, ale žijú tu už dlhé roky a každý ich tak už berie. Patria sem.

Peter Belobrad odvádzal dlhé roky skvelé služby najprv v stredovej formácii a potom v obrane. Napriek mnohým zdravotným ťažkostiam vydržal hrávať až do 40-tky. S kapitánskou páskou dával pravidelne vďaka svojmu citu pre výber miesta góly hlavou, aj keď nepatril medzi najvyšších. Inteligentný hráč i človek so svojím nenápadným komárňanským prízvukom ostáva vo Výkonnom výbore klubu a pevne veríme, že nám bude naďalej pomáhať aspoň ako funkcionár.

Dávid Jakubec prišiel do Vajnor zo západu. Záhorák ako repa, tvrdohlavý ako mulica. Veľký bojovník a univerzál schopný hrať na každom poste, veď párkrát s nadšením zaskočil aj v bráne. Už dávnejšie mu prischla prezývka „Dzivočák“, ktorú si vlastne vymyslel sám a perfektne mu sedí. Už ale „dzivý“ na ihrisku nebude, prednosť dostane rodina a jeho dvaja synovia. Končí vo veku 39 rokov.

Obaja by si zaslúžili pri svojej rozlúčke väčšiu divácku kulisu a potlesk, no pre pandémiu veľa divákov aktuálne na zápasy nechodí. Fanúšikovia na nich ale určite tak skoro nezabudnú. Ďakujeme páni ….