17.kolo IV.ligy (1.9.2021)

FK LAMAČ – FK VAJNORY   1:5   (0:3)

góly: 90.Stupavský – 15.Lihotský, 27.Jakubec, 39.a 68.Klimek, 86.pk Bľanda

zostava: Števaňák – Čech, Vanko, Matovič, Nagy – Miženko (81.Ďatko), K.Bľanda, Matulník, Klimek – Jakubec (68.Šály) – Lihotský

Viac ako 4 góly na jeden zápas. Takýto priemer majú súboje vajnorského Áčka v novej sezóne a inak tomu nebolo ani v sviatočnú stredu vo vloženom kole v Lamači. Tréner Marcel Hulák musel vykonať niekoľko obligátnych zmien, keďže niektorí chalani nemohli prísť. Najpodstatnejšie ale bolo, ako sa naši hráči dokázali nastaviť v hlavách a s pomocou Marcela odohrali parádne hlavne 1.polčas.

Sústredený výkon obrany, pohyblivý stred a veľmi citlivé a múdre napádanie rozohrávky nás zdobilo takmer celú prvú časť. Po štvrťhodine Samo Lihotský potrestal zlú prihrávku medzi stopérmi kľučkou na brankára a gólom do prázdnej brány. Domácich, ktorí mali viacero hráčov vrátane trénera na maródke, trápila hlavne naša pravá strana, kde fungoval po dovolenke oddýchnutý Palo Miženko. Po jeho dvoch akciách sme skóre navýšili a k ideálu mu chýbalo iba premenenie čistej šance, keď trafil len brvno. Zápas si ale v dobrom počasí užívali aj ďalší. Brankár Braňo pred prestávkou tŕpol iba pri dvoch momentoch, Vajnoráci boli oveľa nebezpečnejší. Zvládli sme aj nástup do druhej časti, aj keď sme začali predsa len trochu uspokojene a staticky. Postupne sme sa ale dostali do dobrej prevádzkovej teploty a vyvrcholením bola krásna akcia Pala a Sama Lihotského, po ktorej Jano Klimek doťuknutím do prázdnej brány strelil svoj druhý gól. Súpera sme nenechali vrátiť sa do zápasu a posledných 20 minút sa dohrávalo. V závere ešte po veľmi prísne posúdenej ruke hráča stojaceho v múre premenil penaltu náš kapitán Kamil. Futbalová spravodlivosť nechala domácich tento zásah zmazať v posledných sekundách čestným gólom. Tešíme sa z vysokej výhry, ale netreba ju preceňovať. Tak ako netreba preceňovať vysokú prehru vo Vištuku z nedele. Musíme sa hlavne rýchlo sústrediť na nedeľný domáci súboj s Cajlou (výkop 16:30). Táto súťaž totiž nemá logiku a každý zápas je iný. Potvrdil to aj výsledok zápasu medzi našimi súpermi v predchádzajúcich kolách. Veľké Leváre, ktoré sme zdolali 4:1, vyhrali 9:1 nad Vištukom, s ktorým sme zase 1:4 prehrali. Každopádne v pokračovaní ročníka nemôžeme rátať s lídrom obrany Matejom Vankom, ktorý odchádza študovať do zahraničia. V úvode sezóny nám veľmi pomohol a išiel vo viacerých zápasoch aj cez bolesť, za čo si zaslúži veľké poďakovanie. Držíme mu palce a veríme, že sa v našej zostave ešte objaví a že tréner Marcel vymyslí, kým ho na stopérskom poste nahradiť.