14.kolo IV.ligy (7.11.2021)

FK VAJNORY – FK JABLONOVÉ   0:1   (0:1)  

góly: 39.Mackových

zostava: Števaňák – Ďatko (86.Jasenec), Imriška, Nagy, Kovács – Čech (46.Prince), Kováč (74.Mesík), Bľanda, Klimek (64.Ďuriš) – Miženko – Lihotský

V nedeľu odohrali muži predposledný jesenný zápas. Žiaľ, ukončili ním sériu 8 duelov bez prehry. Rozlúčka s domácim prostredím nás mohla vyniesť na prvé miesto tabuľky, keďže Jablonové malo na prvom mieste o 2 body viac. Táto misia ale zostala nesplnená.

Čo napísať k samotnému zápasu? Krásne jesenné počasie, férová atmosféra na tribúnach, veľký počet divákov a kvalita zaostávajúca za očakávaním. Hostia neukázali nič výnimočné. Určite sme v tejto sezóne zažili aj behavejších, kreatívnejších súperov, s jasnejším herným konceptom. Je preto škoda, že sa nám takéhoto protivníka nepodarilo zdolať. Vajnoráci boli niečím až príliš zviazaní. Makali, nič nevypustili, to ich ctí, ale chýbala im odvaha pred bránou súpera, nikto na seba neprevzal v kľúčových momentoch zodpovednosť, často si spolu nerozumeli v rozhodujúcich chvíľach. Proste kŕč. Z hry sme si prakticky žiadnu veľkú šancu nevypracovali. Možno zavážil aj terén, ktorý je už na konci roka opotrebovaný tréningovým procesom 10 mládežníckych tímov aj samotných seniorov. Strelcovi jediného gólu však neprekážal. Našu obranu prekvapil asi ako informácia, že Jabloňové je vlastne Jablonové… Tesne pred prestávkou mohli vyrovnať po rohoch Rado Kováč (unáhlil sa) a Kamil Bľanda (nedostal priestor pri hlavičke). Okrem nich zaujal už len krásny ďalekonosný volej Jura Čecha. V druhom polčase sa kŕč už len prehlboval.

Žiadna tragédia sa však nestala. Pred jesennou bodkou v Kostolišti sme na výbornom treťom mieste a v nedeľu 14.novembra nás na Záhorí čaká konfrontácia s najlepšou ofenzívou ligy. Tak ak máte cestu okolo 😊, tak sa stavte zakričať „Vajnory do toho“.