12.kolo IV.ligy (30.5.2021)

FK VAJNORY – TJ VEĽKÉ LEVÁRE   3:4   (2:1)

góly: 36.Lihotský, 38.Gála, 74.Matovič – 19.a 86.Hájek, 57.a 88.Kozák

zostava: Boršovský – Uhler, Vanko, Belobrad, Miženko – Jakubec, Kováč, Lihotský, Gála (71.Matulník), K.Bľanda  – Gocký (60.Matovič)

Po takmer 8 mesiacoch sa predstavili naši muži v súťažnom zápase. Kompetentní zväzoví funkcionári rozhodli, že po druhej vlne epidémie sa budú dohrávať aspoň 4 zostávajúce kolá ešte z jesene. Posledný duel odohrali Vajnoráci pred 231 dňami v Slovenskom Grobe. Pred súbojom proti Veľkým Levárom sme museli zabezpečiť testovanie pre hráčov a iné organizačné nuansy, bez ktorých by súboj nemohol byť odohraný.

Hráčov a zopár divákov privítalo slnečné, ale veterné počasie. Podľa očakávaní bol po dlhej pauze úvod rozháraný. Vajnoráci boli futbalovejší. Celkovo bol futbal z našej strany po odmlke „pozerateľný“. Lenže dobrý výkon znehodnotil zle vhodený aut súperovi do čistej šance. Pri hasení problému vyrobil Matej Vanko šmýkačkou penaltu, ktorú Hájek nekompromisne premenil. Následne naši zatlačili hostí, odmenou za ich snahu boli dva góly v rozpätí piatich minút. Záver prvého polčasu bol pre Vajnory veľmi dobrou pasážou. Po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil. Vajnory sa snažili hrať technicky po zemi, hostia dlhými nákopmi na rýchlych útočníkov Kozáka a Hájeka. V 57. minúte sa po jednom z nich dostal do šance práve Kozák a bolo vyrovnané. Tak ako pred prestávkou aj teraz sme súpera zavreli a dobýjali jeho bránu, ktorú sa podarilo odkliať po viacerých sľubných šanciach až Romanovi Matovičovi. V 74. minúte využil krásny center Dávida Jakubca, 3:2. Zdalo sa, že zápas je už jednoznačne v našej réžii. No prišli opäť dva nákopy a dva identické góly hosti v posledných minútach. Pravá strana obrany a brankár nemali v nedeľu svoj deň. Škoda, pretože body by sme si zaslúžili. Zostávajú nám odohrať 3 zápasy – 6.6. Karlova Ves (v Zohore), 13.6. Láb (doma), 20.6. Jakubov (vonku).