11.kolo IV.ligy (16.10.2021)

SDM DOMINO – FK VAJNORY   0:0

zostava: Števaňák – Ďatko, Imriška, Matovič, Kovács – Čech, Bľanda, Matulník (75.Gocký), Lihotský – Ďuriš (81.Ondečko) – Jasenec (55.Šály)

V sobotu, v takmer letnom počasí, Vajnoráci ukončili sériu troch súbojov vonku. A môžu sa pochváliť parádnou bilanciou. Síce na ihriskách NŠK Bratislava, Lábu a Domina dali dokopy iba jeden gól, ale doniesli až 5 bodov. Obrana totiž za 270 minút ani raz nekapitulovala ! Na Trnávke sme podobne ako pred týždňom v Lábe uhrali bezgólovú remízu, ale boli to úplne odlišné zápasy. Zatiaľ čo na Záhorí sme dominovali a mali sme veľa vyložených šancí, proti Dominu sme oveľa viac bránili…

Domáci nastúpili 4 dni po trénerskej výmene extrémne nabudení a s jasným herným plánom. V prvom polčase predviedli jeden z najlepších tímových výkonov, s akým sa naši chalani v tejto sezóne stretli. Výborným pohybom, dôrazom, ochotou behať a pár narýchlo naučenými kombináciami nám prakticky nedali loptu. Kapitán a tvorca hry Kamil Bľanda sa jej prvý raz poriadne dotkol v 17.minúte a do prestávky sa on ani ďalší naši ofenzívni hráči vôbec nedostali do hry. Paradoxne si ale Domino na hrboľatom teréne vypracovalo menej šancí ako my. Nevyspytateľnosť futbalu dokazoval nájazd Jura Čecha, ktorý neprestrelil brankára, a hlavička Romana Matoviča, ktorému po rohu viac ako obrancovia vadilo ostré slnko svietiace do očí. Druhá časť už bola vyrovnaná. Domáci nastolené tempo jednoducho nemohli vydržať, preto sa naši s pribúdajúcimi dotykmi s loptou viac a viac osmeľovali, zapadli aj náhradníci (dvakrát musel tréner Marcel Hulák striedať pre zranenia). Nejaké šance sa zrodili na oboch stranách. Domáci nepremenili nájazd, my sme mohli udrieť po štandardkách. S remízou môžeme byť spokojní. Skvelých 5 bodov z troch súbojov vonku môžeme potvrdiť v nedeľu v domácom prostredí. Hostíme Karlovu Ves, ďalšieho suseda v hornej časti tabuľky. Príďte nás 24.októbra povzbudiť. Výkop je o 14:00.