15.kolo VI. ligy (24.3.2024)

MALINOVO – VAJNORY   3:2   (2:0)

góly: 7.Lukáč, 10.pk Gendiar, 75.Gabaj – 50.a 56.Zeman

zostava: Rašlík – Šumichrast, Ondečko (85.Pašuth), Vanko, Babík – Andrela, Matulník, Ďuriš (46.Zeman), Stančík – Miženko – Bľanda

Súboj v Malinove bol pre Vajnorákov na jar v poradí druhý. Vstup sme zvládli parádne, keď sme Hrubému Šúru oplatili domácu prehru z úplne prvého kola ročníka aj s úrokmi. Na jeho ihrisku sme vyhrali 6:0. Žiaľ, v tomto zápase sme prišli o Mareka Arendáča, ktorý si vážnejšie zranil členok. Jeho schopnosti nám v nedeľu chýbali, keďže sa v týždni zranil aj ďalší hrotový útočník, ktorý nám mohol pomôcť – Matúš Matejčík. Navyše mal Laco Nagy okrem problémov s chrbtom aj trest za žlté karty a niektorí chalani v týždni veľa nenatrénovali. A zopár ďalších, na čele s Vilom Ďatkom, u nás v zime skončilo.

Tréner Marcel Hulák nasadil na domácich, ktorí vstúpili do jari výhrou 7:3 v Záhorskej Bystrici, obranu s vekovým priemerom tesne nad 21 rokov (vrátane brankára). Ale v konečnom účtovaní toto našu prehru určite nespôsobilo. Do súboja sme totiž katastrofálne vstúpili. Až sme si s vedúcim tímu Peťom Belobradom spomenuli na poslednú sezónu v III. lige, v ktorej sme dostali gól do 10.minúty skoro zakaždým. Tentoraz to bolo najprv po zbytočnej chybnej rozohrávke z našej 16-tky a o chvíľku aj po nešťastnej ruke. Penaltu premenil náš bývalý hráč Andrej Gendiar. Kým sme sa z týchto úderov spamätali, bolo po prvom polčase. Domáci vedení vo Vajnoroch žijúcim bývalým skvelým brankárom Karlom Stromšíkom v ňom mali ešte zopár dobrých šancí po rohoch a aj niekoľko závarov. Cez prestávku ale prišiel na ihrisko náš bombardér Lukáš Zeman a platili sme rovnakou mincou. Dva góly za 10 minút. Prvý po jeho dôraze a premenenom nájazde a druhý hlavičkou po rohovom kope. S vetrom sa nám hralo lepšie, ale v nasledujúcich minútach, keď sme mohli otraseného a prekvapeného súpera prevalcovať, sme sa začali radšej hádať s rozhodcom a protihráčmi, či nám ukradlo koncentráciu a tým aj kvalitu. No a štvrťhodiny pred koncom sme boli vytrestaní. Škoda, pretože niečo sme si zobrať domov mohli a mali…

Cez Veľkonočné sviatky majú muži voľno (Vrakuňa B sa odhlásila), takže ďalší zápas hrajú až 7.apríla v Igrame.