23.kolo IV. Ligy (24.4.2022)

VAJNORY – JAROVCE  2:0  (0:0)

góly: 73.pk J.Bľanda, 78.Prince

zostava: Števaňák – Andrela, Imriška, Matovič, Nagy (90.Krištofič) – Ďatko, Matulník (60.Miženko), J.Bľanda, Ďuriš, Klimek (73.Hunčár) – Prince (89.Uhler)

Povzbudený prvým jarným víťazstvom (3:0 v Cajle) sme privítali v nedeľu lídra tabuľky. Jarovce si dobrými výkonmi vypracovali 5-bodový náskok pred ďalšími konkurentmi a ako nováčik majú nakročené k postupu. Pre Vajnorákov bol tento súper veľkou výzvou. Na súpiske sa opäť objavil Paľo Miženko a prvý raz po dlhej pauze bol v základe Jožko Bľanda. Bola to jediná zmena oproti predchádzajúcemu kolu, keďže chýbal „Bárny“ Kovács.

Veľmi podstatný kameň nášho víťazstva položil Prince svojou rýchlosťou a priebojnosťou už v 5.minúte. Vypichol loptu stopérovi, ktorý si ju zle spracoval. Následne bol náš útočník zastavený nedovolene. Keďže by išiel sám na bránu, obranca hostí bol vylúčený. Naša početná výhoda sa dlho neprejavovala. V prvom polčase sme si vypracovali len jednu šancu z hry, keď brankára neprestrelil Vlado Ďuriš. Ani v druhej časti sme veľa čistých góloviek nemali. Do jednej sa rútil Janko Klimek, ale lopta mu ušla. Tak nám znovu trochu pomohli hostia. V 73.minúte ich brankár išiel zbytočne tvrdo do súboja s Vilom Ďatkom. Penaltu premenil Jožo Bľanda. O pár minút neskôr sa predviedol v strede ihriska Samo Hunčár. Krásne sa presadil cez troch hráčov, uličkou našiel Princa a ten strelou k bližšej žrdi uzavrel skóre. Záver sme si strážili, súper si nevypracoval žiadnu šancu. Vlastne v celom zápase ju nemal, ale objektívne treba povedať, že sa s dlhým oslabením jeho hráči popasovali statočne. Urobili ale dve fatálne chyby, zatiaľ čo naši hráči sa im vyhli, a preto získali ďalšie tri body zaslúžene.

Tabuľka sa po tomto kole ešte viac vyrovnala. Jarovciam zostal na čele rovnaký náskok, ale medzi druhou Karlovkou a deviatym Čunovom je len 7-bodová medzera. Každý zápas je veľmi vyrovnaný a tým pádom aj zaujímavý. Presvedčiť sa o tom môžete v nedeľu práve v Čunove, kde budú Vajnoráci bojovať o ďalší úspech.