18.kolo VI. ligy (14.4.2024)

VAJNORY – CHORVÁTSKY GROB   5:0   (0:0)

góly: 60. Ďuriš 72. Zeman, 79.a 87.pk Bľanda, 90.Pašuth

zostava: Rašlík – Babík (76.Šumichrast), Ondečko, Vanko, Meško – Andrela (54.Miženko), Matulník (54.Ďuriš), Bľanda, Nagy (73.Pašuth), Stančík – Zeman (76.Matovič)

Asi nikdy neodohrali naši muži prvý jarný zápas doma až v polovici apríla. Proti susedovi z Chorvátskeho Grobu mohol tréner Hulák nasadiť po treste už aj Maťa Vanka a na lavičke mal až 5 hráčov, čo mu dalo do rúk možnosť aj trochu zostavu obmeniť, čo napokon duel zlomilo.

Súper sa pomaly prepadáva v tabuľke a veľa toho nenatrénuje. Aj preto sa očakával náš tlak. V prvom polčase sme mali kopec závarov, ale čistých šancí sme si vlastnou unáhlenosťou a nepresnosťou veľa nevypracovali. V druhej časti, keď sa už skrylo ostré slnko, bolo iba otázkou času, kedy obranu hostí prekonáme. Ani nie kvôli množstvu šancí, ktoré by sme si vypracovali, ale pre stále narastajúcu fyzickú nadvládu, ktorú sme na trávniku mali. Zavážili aj striedania. Keď medzi unavenými Grobanmi  začal „poletovať“ Paľo Miženko, mali sme jasne navrch. Ekonóm klubu, ktorý mal len 3 dni pred zápasom 37.narodeniny, prihral na prvý gól ďalšiemu náhradníkovi Vladovi Ďurišovi, potom po individuálnej akcii našiel úplne voľného Lukáša Zemana a v 79.minúte „vyrobil“ penaltu. Paľovi s jeho fyzickým fondom patrilo ihrisko, škoda len že narodeninový zápas neokorenil aj gólom, ku ktorému mal v niekoľkých momentoch naozaj veľmi blízko.

O týždeň v nedeľu hráme v Novom meste na bývalej „BCTečke“ s rezervou NŠK. Súboj má výkop o 17:00.